Dudak parlatıcısı nasıl yapılır ışıltılı bir görünüm için...

Evde dudak parlatıcısı nasıl yapılır? Dudak parlatıcılarına servet harcamayın! Evde basit malzemelerle dudak parlatıcınızı yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Dudak parlatıcısı nasıl yapılır ışıltılı bir görünüm için...

Dudaklarınızın daha fazla dolgun ve hacimli olmasını isitiyorsanız, dudak parlatıcısı kullanmalısınız. Dudak parlatıcıları hem dudaklarınıza dolgunluk verecek hem de ışıltılı görüntüsüyle daha fresh durmanızı sağlayacaktır. Üstelik dışarıdaki dudak parlatıcılarına servet harcamanıza da gerek yok! Evde sadece birkaç malzemeyle kendi dudak parlatıcınızı yapabilirsiniz. Peki dudak parlatıcısı nasıl hazırlanır? İşte tüm malzeme listesi ve hazırlanışı ile dudak parlatıcısı yapımı! 

MALZEMELER: 

-Böğürtlen (3 adet), çilek (2 adet), ahududu (2 adet), hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı (3 yemek kaşığı), mikrodalga fırın, tahta kaşık, boş krem kutusu

HAZIRLANIŞI: 

İlk adım olarak ahududu, çilek ve böğürtleni bir kaba koyun ve tahta kaşık ile iyice ezin. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı yaklaşık 20 saniye kadar mikrodalga fırında bekletin ve ezme karıştırma işlemini tekrar yapın. Bu işlemi bitirdikten ve malzemeler birbirine iyice geçtikten sonra karışımınızın içerisine zeytinyağı veya hindistan yağınıda ilave edin. Karıştırma işleminden sonra elde ettiğiniz 2. karışımı tekrarn 20 saniye kadar mikrodalga fırında bekletin ve soğumaya bıraktıktan sonra boş krem kutusunun içerisine yerleştirip günlük hayatınızda kullanıma hazır şekilde yanınızda bulundurabilirsiniz.

 

Yorumlar