Hadi gençleşelim!

Her kadın, mutlaka 'kırışıksız bir cilde nasıl sahip olurum'u düşünmüştür. Yeni yüz gençleştirme trendi 'Lazer Mikro Lipo Lifting' yöntemi ile düşündüğünüz başınıza gelecek.

Hadi gençleşelim!

Magicplast Estetik ve Plastik Cerrahı Op. Dr. Güner Uysal bu yeni yöntem ile ilgili bilinmeyenlerin altını çizerek, "Yüzümüz ruhumuzun bir vitrini gibidir. Yüzümüzdeki yorgun bir görüntü sosyal çevremizi bile etkilemektedir. İş yerimizde ya da yakınımızda bulunan arkadaşlarımız bize, 'gece uyku uyumadın mı' ya da 'iş tempon çok mu yoğun' diye yorumlar yapmışlardır muhakkak. Aslında bu sorulara muhatap oluyorsak ve daha dinç ve daha canlı gözükmek istiyorsak 'lazer mikro-lipolifting' yöntemini mutlaka öğrenmelisiniz" diyor.

Yüzümüz neden yaşlanır?

Yüzümüzün yaşlanmasının iki ana nedeninin olduğunu söyleyen Güner, bu nedenleri Çevresel ve Genetik faktörler olmak üzere ikiye ayırıyor. Çevresel faktörlerin yaşadığımız coğrafyadaki değişimler olduğunu belirten Güner, genetik faktörlerin ise değiştiremeyeceğimiz durumlar olduğunu söylüyor.

'Lazer Mikro - Lipolifting' nedir?

Güner, 'Lazer Mikro - Lipoliftin' yönteminde amaçlananın göz çevresi ve yanak bölgesindeki kas gruplarının bir bütün olarak tekrar koordinasyonunun sağlanması olarak açıklayarak, "Lazerle yapıldığı zaman tabiî ki sonuçlar kaçınılmaz olarak daha da mükemmel olmaktadır. Mikro lifting uygulaması ise aslında hepsini harmanlayan ve işlemin kalıcılığını uzun yıllara taşıyan ana damardır. Mikro lifting ile şakak bölgesi içinden saçların arasından endoskopla girilerek yanak bölgesine kadar ulaşılır. Yanak bölgesindeki dokular yarı kalıcı dikişlerle bütünlüğü sağlanarak yukarıya doğru asılır. Eğer hastamızda göz altlarında da çökme mevcutsa yine bu bölgedeki dokularla desteklenir ve bu yorgun ifadeden kurtulmuş olunur. Yağ enjeksiyonunda kullanılan ultra mikro santrifuj işlemi sonrasında da daha uzun süreli bir dolgunluk kazanılır. Tabii ki eğer istenirse ikinci bir seans yağ enjeksiyonu da ilave olarak yapılabilmektedir" diyerek işlemin nasıl olacağı hakkında ipuçları veriyor.

Vücudun anatomik yapısını kesinlikle değiştirmeyen bu yöntem, bakışlarınızdaki yorgun ifadeyi silerek daha canlı bir görünüm kazanmanıza yardım ediyor.
 

Yorumlar