bebek Haberleri

Gebelikte doğum sonrası bebekle göz kontağı kurun!

Gebelikte göz sağlığında dikkat edilmesi gerekenler neler? Göz sağlığı gebelikte fizyolojik değişimlere bağlı olarak olumsuz yönde etkilenebiliyor!

Bebeklerde aft yarasına iyi gelen 2 doğal kür!

Kendi ihtiyaçlarını henüz dile getiremeyen bebeklerde aft yarasına iyi gelen doğal kürleri bir araya getirdik! İşte bebeklerde aft belirtileri ve doğal kürler!

Bebeğinizin saç bakım rutinlerini es geçmeyin!

Bebeğinizin çocukluk yaşlarında saçlarının daha gür ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız bebeklerin saç bakım rutinlerine göz atmaya ne dersiniz?

Hamilelikte oruç tutulur mu?

Ramazanda hamileler oruç tutabilir mi? Hamilelikte oruç tutmak bebeğe zarar verir mi? İşte anne adayları için dikkat edilmesi gerekenler!

Bebekler için prebiyotiği bu yiyeceklerden sağlayın!

Bebeklerin ek gıda takviyesinde bebekler için oldukça önemli olan prebiyotiğin hangi yiyeceklerde olduğunu merak edenler için bir araya getirdik!

Yeni doğmuş bebek nasıl tutulur?

Yenidoğan bebek kucakta nasıl tutulur? Yenidoğmuş bebek nasıl tutulur? Tüm merak edilen soruların yanıtlarını Yenidoğan hemşiresi Betül Bağçeci'den öğredik.

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalıdır?

Bebek kıyafetleri temizliği nasıl olur? Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalıdır? İşte bebek kıyafetlerini yıkarken dikkat etmeniz gerekenler!

Yenidoğan bebek emmiyor ise ne yapılmalı?

Yenidoğan bebek emmiyor ise ne yapılmalı? Yenidoğan bebeğimizi emzirmekte güçlük çeken anneler merak edilenleri Yenidoğan Hemşiresi Betül Bağçeci anlatıyor!

Bebeğinizi hem normal doğurup hem de acı çekmek istemiyorsanız...

Bebeğinizi ağrı olmadan doğum yapmak istiyorsanız epidural doğum hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bir araya getirdik! Epidural doğum nedir? İşte yanırı!

Yeni doğan bebek nasıl tutulur?

'Yeni doğan bebeği tutma tekniği mi olurmuş canım' düşüncesine kapılmayın! Yeni doğan bebek nasıl tutulur? sorusuna Yenidoğan Hemşiresi Betül Bağçeci yanıtladı

5 aylık hamile olan Bengü 20 dadıyı testten geçirdi!

5 aylık hamile olan ünlü popçu Bengü bebeği için kolları sıvadı, eşe dosta haber verdi 20 dadıyı testten geçirdi!

Bebeğinizin sırtında sert kıllar çıkıyorsa dikkat!

Ebeveynlerin çoğunlukla farkına varmadığı bebeklerde sırt dikeni sorununa dikkat! Bebeğinizin sırtında sert kıllar çıkıyorsa nedeni sırt dikeni olabilir!

Konuşamayan bebeklere ne yapılmalı?

Bebek işaret dili nedir? Bebek işaret dilinin faydaları neler? Konuşamayan bebeklere ne yapılabilir? İşaret dili ile ilgili bilinmesi gerekenler!

Bebeğiniz uyumakta zorluk çekiyorsa...

Bebeğinizin uyku düzenini oluşturmak ve daha rahat uyumasını sağlamak için uykuya geçişini hızlandıracak ninni listesini bir araya getirdik!

Emziren annelerde grip nasıl geçer?

Emziren annelerde grip nasıl geçer? Grip olan anneler ne yapmalı? Gripken bebek emzirilir mi? İşte tüm merak edilenlerin cevabı elmaelma.com'da.

Bebeğiniz emmeyi reddediyorsa...

Her doğan bebek doğar doğmaz emme refleksi gösterir ancak bazı zamanlarda bebek emmeyi reddeder peki bu durumda ne yapılmalı? İşte yanıtı!

Çok Okunanlar
Eşinin tecacüzüne uğradı! Tuvalete bile gidemiyor! Eşinin tecacüzüne uğradı! Tuvalete bile gidemiyor!
Show TV ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş'le programındaki Merve Tula, ters ilişkiye zorlanarak eşi tarafından tecavüze uğradığını söyledi.
Ünlü oyuncudan tecavüz sahnesi itirafı gerçekçi olsun deyince... Ünlü oyuncudan tecavüz sahnesi itirafı gerçekçi olsun deyince...
Mayıs'da vizyona girecek olan Kulyas Lanetin Bedeli, filminin oyuncusu Kübra Kılınçkaya, rol gereği uğradığı cinsel saldırıdan nasıl etkilendiğini açıkladı.
Ünlü isimden taytıyla olay olan Pınar Altuğ'a destek! Ünlü isimden taytıyla olay olan Pınar Altuğ'a destek!
Oy kullanmaya giderken giydiği taytla eleştirilerin hedefi olan Pınar Altuğ'a Ömür Gedik'ten destek geldi.
Durumu ağır! Ceyda Düvenci'den hayranlarını üzen haber! Durumu ağır! Ceyda Düvenci'den hayranlarını üzen haber!
Ekranlardan bir süredir uzak kalan güzel oyuncu Ceyda Düvenci, kulağından yaşadığı rahatsızlık sebebiyle hastaneye kaldırıldı.
Bir annenin dramı! Canlı yayında oğlunun kanser olduğunu açıkladı! Bir annenin dramı! Canlı yayında oğlunun kanser olduğunu açıkladı!
Ebru Şallı'nın Harun Tan'dan olan küçük oğlu 8 yaşındaki Pars'ın lenfoma hastası olduğunu Oylum Talu'nun programında canlı yayında açıkladı.
Çok Okunan Yazıları
Deniz Temur Deniz Temur
Bebek önderliğinde beslenmeden önce bilmeniz gerekenler
Gökhan Dağıstanlı Gökhan Dağıstanlı
Baba-oğul diyalogları-1
Şeyda Odabaş Şeyda Odabaş
Sanatın en güzel hali karikatür!
Armağan Karagöz Armağan Karagöz
Lofoten Adaları Gezi Notları
Başak Temel Başak Temel
Kanser ve beslenme hakkında bilmeniz gerekenler