İstanbul'da yeni bir festival

Müziğin başkenti olan İstanbul bir festivale daha kavuştu. Müzik, tasarım ve sinemayı bir araya getirecek olan festival çok yakında başlıyor.

İstanbul'da yeni bir festival

Borusan Otomotiv’in 7, 8 ve 9 Ekim’de Santralistanbul’da düzenleyeceği ve programı İKSV tarafından hazırlanan ‘Minimore’ festivali müzik, tasarım, film, moda gibi farklı alanlardan etkinlikleri tek çatı altında topluyor. Festivalin teması, şehrin içinde ‘şehirden kaçış’.

Canlı müzik performanslarıyla, Miles Kane, Mock & Toof, Bora Uzer, Elif Çağlar Quartet ve Yahya Dai “B Planı” gibi isimler ve Prins Thomas, Barış K., Soul Sendikası, Club Bangkok DJs, Style-Ist Deform-E gibi DJ’leri ağırlayacak olan festival, Borusan Quartet’in çağdaş ve klasik performansına da ev sahipliği yapacak.

Açıkhavada sinema keyfi

Minimore tasarım etkinliklerinden ‘MINI Tasarım Sohbeti’nde İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Özlem Yalım Özkaraoğlu moderatörlüğünde “kent için ulaşım araçlarında geleceğe yönelik tasarım çözümleri” konusu işlenecek. ‘MINI Tasarım Jimnastiği’ isimli ürün tasarım etkinliğinde katılımcılar, kent ve kaçış kavramlarını işleyen çantalar tasarlayacak.
Festivalin moda etkinliği ise Amsterdam’dan Gijs Stork’un çeşitli modacıların tasarımlarını farklı bir yorumla sunacağı ‘MINI Moda Yerleştirmesi’.

Grafik tasarımcı Emre Senan yönetimindeki ‘MINI Tasarım Atölyesi’, açıkhava otomobil sineması ‘MINI Drive-In Cinema’, Candaş Baş’ın gerçekleştireceği dans atölyesi, kayıtları festival öncesinde başlayan fotoğraf sergisi, ‘Minimore’un diğer etkinliklerinden.

Yorumlar