Bu yatak hastaları iyileştiriyor!

Türkiye’de hareketli modüler mobilya üretimi yapan ilk ve tek firma olan Gaysan, son moda bir yatağı hasta yatağına uyarladı; konforu, rahatlığı ve görselliği bir arada sundu.

Bu yatak hastaları iyileştiriyor!

Gaysan Mobilya, yeni geliştirdiği özgün tasarımı ‘ayarlanabilir ergonomik yatağı’ hastaların hizmetine sunuyor. Gaysan Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Özdemir, tedavi sürecini devamlı yatakta geçirmek veya ameliyat sonrası uzun yatak istirahatları hastalar için olduğu kadar onlara bakım yapanlar için de zorlu bir süreç olduğunu söyledi. Hastanın tüm gününü geçirdiği yatak içinde yemek yemek, okumak veya TV izlemek için doğrulabilmesi, kan dolaşımını rahatlatmak için zaman zaman ayaklarını kalp seviyesinin üstüne kaldırabilmesinin önemine değinen Özdemir, “Bu özellikleri sağlayan yataklar hastaların tedavisinde ve bakımında büyük yarar sağlar” dedi.

Mutlu olan hasta çabuk iyileşir!

Yeni nesil hasta yatağını 950 TL’den sayışa sunduklarını ifade eden Muhsin Özdemir, hasta yatağı denilince insanların aklına hantal, rahatsız, demir yığınına benzeyen yatakların geldiğini ama tasarladıkları bu yatak sayesinde bu yargıyı kırmak istediklerini belirtti. Hastanelerde kullanılan yatakların hastaların psikolojisini olumsuz etkilediğini ve fiziksel olarak rahatsızlık verdiğini ifade eden Özdemir, “Hastanın kendini iyi, rahat ve mutlu hissetmesi onu hayata daha sıkı bağlıyor, kendini hasta gibi hissetmiyor ve iyileşme süreci hızlanıyor. Bu, bilimsel bir gerçek. Ayarlanabilir ergonomik yatağı tasarlarken çıkış noktamız bu düşünce oldu, hastalar mutlu olsun, çabuk iyileşsin istedik. O yüzden ayarlanabilir ergonomik yatak, rahat, hareketli, konforlu, estetik, hafif, düşük maliyetli, son trend ve ağrı oluşumunu engelleyen bir ortopediye sahip” dedi.

Ağrı oluşumunu engelliyor

‘Ayarlanabilir ergonomik yatak’ sayesinde hastanın yattığı yerden kimseye ihtiyaç duymadan birçok aktivitesini gerçekleştirebileceğinden bahseden Muhsin Özdemir, “Tasarladığımız yatak aynı zamanda sırt, bel, boyun ağrılarını azaltan bir ortopediye sahip. Hastayı rahatlatıyor ve ağrıların oluşmasını engelliyor. Kan dolaşımı rahatlasın diye ayaklarını kalp seviyesinden yukarı kaldırabiliyor. Hasta daha önce alışkın olduğu yatağın konforunu ve rahatlığını böylece aramıyor hatta bu yatakla her açıdan daha mutlu oluyor” diye konuştu.

HASTANE YATAKLARI PSİKOLOJİYİ BOZUYOR

Evde yatar hastası olan kişilerin hastanelerden yatak almaya çalıştığını ve çok yüksek ücretler ödediğini belirten Özdemir şunları söyledi: “Hastanede kullanılan bir yatağı eve taşımak hem çok masraflı hem de ekstra bir külfet. Bir kere görüntüsü demir yığınına benziyor, aynı zamanda çok ağır ve çok fazla yer kaplıyor. Böyle bir yatağı eve getirdiğinizde hasta, hastane psikolojisinden kurtulamıyor ve kendini daha da hasta hissediyor. İyileştikten sonra da kimse böyle bir yatağı evinde tutmak istemiyor. Hasta bakanları da düşünerek her zaman kullanılabilecek, tasarım açısından son trend bir yatak tasarladık. Yatak aynı zamanda çok hafif, istenilen yere taşınması çok kolay. Dışarıdan bakıldığında kimse onun hasta yatağı olduğunu anlayamaz. Aynı zamanda fiyatlarını da düşük tuttuk. Böylece hem yüksek mecralar ödemekten kurtulacaklar hem de ekstra bir külfet olmayacak.”

Tasarım açısından normal yataklarla yarışır!

Mutsuz olan hastaların iyileşme süresinin uzadığını dile getiren Özdemir,  “O yüzden tasarladığımız yatak bir anlamda hastayı iyileştiren bir yatak. Hasta bu yatakta yatarken kendini hasta gibi hissetmiyor. Mutlu ve rahat olduğu sürece de iyileşme süreci hızlanıyor. Aynı zamanda hastalık süreci bittiğinde kişi bu yatağı normal bir yatak gibi kullanabiliyor. Sonuçta son moda bir yatak bu. Sadece ekstra özellikler ekleyip hasta yatağı algısını kırdık ve ev tipi modern bir hasta yatağı oluşturduk” ifadesini kullandı.

Hem kullanışlı, hem düşük maliyetli

Yatağın özelliklerinden bahseden Muhsin Özdemir, şunları belirtti: “Gaysan Mobilya’nın geliştirdiği, tüm fonksiyonlara sahip ayarlanabilir ergonomik yatağın içine gizlenen el kumandalı çift motorla çalışan sistem, baş, sırt ve ayak ayarları sayesinde mükemmel bir konfor ve dinlenme sağlıyor. Boyun, sırt ve bel ağrılarının oluşumunu engelliyor. Tasarımı kişiye kendini iyi hissettiriyor ve tam anlamıyla dinlendiriyor. Böylece hastanın iyileşme süresini hızlandırıyor. Onu hantal hasta yataklarından ayıran özelliği ise estetiğinde kendini gösteriyor. Tedavi süreci bitip de artık hasta yatağına ihtiyaç kalmadığında, ergonomik yatağı tüm ekstra konforuyla normal bir yatak gibi kullanılmaya devam ediyor ve böylece kayıp bir maliyetten sizi kurtarıyor.”

Yorumlar