Türkiye, mobilyanın devler liginde

2010 yılında yüzde 20 artışla 1 milyar 400 milyon dolarlık ihracat kaydeden mobilya sektörü, global ölçekte iddiasını sürdürüyor.

Türkiye, mobilyanın devler liginde

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) dünyada “Türk mobilyası” vizyonunu oluşturmak için yaptığı çalışmalar hız kesmiyor. MOSDER Başkanı Ramazan Davulcuoğlu ve beraberindeki yöneticiler Rusya’ya giderek, Almanya, Amerika, İtalya, Türkiye, Tataristan Cumhuriyeti, Ukrayna, Kazakistan, Sırbistan ve Çin’den gelen mobilya profesyonelleriyle buluştu. Rusya’nın mobilya üretim yapısı ve gümrük prosedürleri hakkında detaylı incelemelerin yapıldığı gezi, Rus ve Türk mobilya profesyonelleri arasında ikili ilişkilerin geliştirilmesini sağladı. MOSDER Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir Boydak, Nuri Öztaşkın ve Ahmet Güleç de toplantıya katıldı.

Rusya’da düzenlenen All Russian Furniture Summit isimli mobilya konferansına katılan MOSDER Başkanı ve yöneticiler , “Türk Mobilyası” vizyonunu katılımcılarla paylaştı. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Ramazan Davulcuoğlu’nun yaptığı “Türk mobilyası” konulu tanıtım sunumu katılımcılardan büyük ilgi gördü.
Toplantıda, Türkiye mobilya sektörünün tasarım, kalite ve Ar-Ge serüveni ele alındı. “Türk Mobilyası”nın 170 ülkeye ihraç edildiği vurgulanarak, tasarımı ve kalitesiyle farklılaştığı vurgulandı.

Toplantı, Rusya mobilya sektörünü inceleme fırsatı sunarken, dünyada mobilya ile ünlenmiş ülkelerin temsilcileri ile ikili ilişkilerin gelişmesine destek oldu. 

İşte Rusya'dan görüntüler...

Yorumlar