Evde kolay temizlik nasıl yapılır ilk önce misafir odasından başlayın!

Ev temizliği ile vakit kaybetmek istemeyenler için evi kolay temizlemenin 4 kolay yöntemini bir araya getirdik!

Evde kolay temizlik nasıl yapılır ilk önce misafir odasından başlayın!

Hijyen açısından bir evin olmazsa olmazı temizliği pratik hale getirmek için bazı önerileri bir araya getirdik! Evinizi daima düzenli ve temiz olmasını istiyorsanız elmaelma.com olarak bir araya getirdiğimiz kolay temizlik önerilerine göz atabilirsiniz. Çat kapı gelen misafirlere karşı panik olmamak için günlük yapacağınız kısa süreli temizlik sayesinde evinizi daima temiz tutabilirsiniz! Nasıl mı? İşte evi temizlemenin kolay yolları!

KOLAY EV TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

Evinize gelen giden eksik olmayan biriyseniz ilk olarak temizliğe misafir odasından veya misafirinizin yatacağı odadan başlayabilisiniz. Böylelkle sürpriz bir misafir geldiğinde eliniz ayağınız birbirine girmez ve rahatlıkla gündelik temizliklerinize devam edebilirsibiz. 

Mutfakta bulaşık bırakmayın! Bir evde en çok giriş yapılan yerlerden biri banyo tuvaletken diğeri de mutfaktır. Özellikle mutfakta keyif yapmayı seven misafirleriniz varsa mutfakta özellikle bulaşık bırakmamaya özen gösterin. Kirlenen tabak veya bardakları yıkayarak veya bulaşık makinasına bırakarak daima mutfağın düzenli olmasını sağlayabilirsiniz. 

Özellikle yatakodası temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli ve pratik yöntemlerden biri de odayı havalandırmaktır. Uyanır uyanmaz yattığınız odayı havalandırarak gece boyunca soluduğunuz havayı yenileyebilirsiniz. Ancak gün içerisinde yerleri simeden süpürebilir ve yerlere kokulu parfüm sıkarak odanızın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. 

HİJENİN EN ÖNEMLİ YERİ TUVALET BANYO TEMİLZİĞİ

Bir evde en çok girip çıkılan odalardan biri mutfak ve banayo tuvalet demiştik. Banyo ve tuvalet temizliğinde çamaşır suyunu kullanım alanlarına sıkıp bir kaç dakika beklettikten sonra temizleyin. Tuvalet ve banyoya her giriş ve çıkışların ardından temizleyici ürünler kullanarak her daim temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Yorumlar