Düğün alışverişinde ne alınır 4 temel adımı atlamayın!

Evlilik hazırlığı içerisinde olanların alışveriş telaşını minimuma indirecek bir liste ile karşınızdayız. Düğün alışverişlerinde ne alınır? İşte 4 maddeli liste

Düğün alışverişinde ne alınır 4 temel adımı atlamayın!

Kendinize yeni bir hayat kurmak için hazırlandığınız evlilik hazırlığında gelin ve damat adaylarını en çok geren durumlardan biri de düğün alışverişleridir. Çiftleri en çok zorlayan çoğu zaman sıkıcı olan, strese sokmadan pratik ve sistematik bir şekilde üstesinden gelebileceğiniz düğün alışverişlerinde dikkate almanız gerekenleri 4 adımla listeye dönüştürdük. Düğün alışverişi yaparken zamandan tasarruf edeceğiniz öneriler için elmaelma.com'a göz atabilirsiniz!

DÜĞÜN ALIŞVERİŞLERİŞİ NASIL YAPILIR?

1) Düğüne kısa bir süre kala kendinizi sıkıştırmamak ve kendinize de zaman ayırabilmeniz için her ne kadar dışarıdan basit ve kısa sürede halledilebilecek gibi görünse de gelinlik seçimleriniz ve davetiye modelini 3 ay öncede karar verip halledebilirsiniz. 

2) Evlenecek çiftlerin en çok sıkıntı yaşadığı aşamalardan biri de evdir. Evlendikten sonra ev aramak yerine evlenmeden önce 3 ay öncesine aramalara başlayıp ev tutmak en büyük sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır. Evlenmeden önce evi tutmak aynı zamanda evin içerisini zevkinize göre tercih ettiğiniz mobilyaları alıp döşeyerek düğün sonrası hazır eve girerek üzerinizden büyük bir yük kalkmasına yardımcı olacaktır. 

3) Düğün alışverişlerinize ekleyebileceğiniz en önemli yapılacaklardan biri de düğünü nerede yapacağınızdır. Düğün gecenize kaç kişinin geleceğini belirleyerek kapasitesine göre bir yer ayarlamak en büyük önemli adımlardan biridir. Erkenden düğün yapacağınız yeri rezerve ederek garantiye alabilirsiniz.

4) Düğün alışverişlerinde unutulmaması gereken alışverişlerden biri de balayıdır. Düğün sonrası tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atmak için unutulmaması gereken ve eşinizle baş başa kalabileceğiniz bir yer için erken rezervasyon yaparak güzel bir tatl yapabilirsiniz.

Yorumlar