Evliliğe hazır olduğunu anlamanın yolları neler? Ben ne yaptım dememek için...

Birlikte vakit geçirmekten bir duyguyu paylaşmaktan hoşlanmanın devamında getirdiği evliliğe hazır hissedip hissetmediğinizi anlamak için bu maddelere göz atın!

Evliliğe hazır olduğunu anlamanın yolları neler? Ben ne yaptım dememek için...

Bir duyguyu paylaşmak, beraber geçirilen vakitten hoşlanmayla gelişen tutku çoğu zaman devamında evlilik kararı ile taçlandırılır. Her ne kadar kulağa uzaktan hoş gelsede evlilik süreci çiftleri zaman zaman yorabiliyor ve evlilik sonrası adaptasyon sürecinde bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu noktada ilişkide herşeyin toz pembe olduğu zamanlar evlendikten sonra beklenti karşılanamayabiliyor. Evlilik sürecinde ev kurmak, alışveriş, organizasyon işleri derken evlilik sürecinde bazı çiftler kendini sorgulayabiliyor. Peki siz evliliğe ne kadar hazırsınız? Evliliğe hazır olup olmadığınızı anlamak için bu maddelere ihtiyacınız olabilir! İşte sağlıklı ve mutlu bir evliliğin ipuçları Elmaelma.com'da!

Evdendikten Sonra Afallamak

Birçok çiftin evlendikten sonra yaşadığı durumlardan biri de evlendikten sonra aynı evde yaşamaya alışamama ve ''Eyvah ben ne yaptım?'' gibi cümlelerin kurulmasıdır. Ancak uzmanlara göre evlilik sonrası çiftlerin kapıldığı bu durumu normal olarak kabul ediyor. 

Evlenmeden Önce Sadece Dışarda Zaman Geçirdiyseniz...

Birçok çift sevgililik döneminde ayrı yerlerde yaşıyor ve sadece cafelerde zaman geçirerek birbirlerini tanımaya çalışıyorlar. Bu sebeple dışarda geçirilen zamanla evde geçirilen zaman ne yazık ki aynı olmuyor ve bunun sonucunda da ''Eeee dışarda sen böyle değildin'' soruların ardı arkası kesilmiyor. Bu noktada sağdan soldan yaygın olarak duyduğumuz ancak doğruluğuna sonuna kadar inandığımız cümlelerden biri de ''Karşındakini yolda veya evde yaşarken'' tanırsın cümlesi oluyor. Partnerinizle aynı evde yaşayamıyorsanız bile tatile gidebilir veya yolculuk yapabilirsiniz. Böylelikle aynı evde uyumlu olup olmayacağınızı test edebilirsiniz. Zira evlilik bu noktada kumar gibidir!

Evliliği Sağlıklı Bir İlişki Haline Getirmek İçin Altın Değerinde Öneriler!

-Evlilik sonrası bir çok çift aynı evde yaşamaya ve çiftlerin birbirlerine olan sorumluluklarını düzene sokma konusunda adapte olma sorunları yaşayabilir ancak bu durumun geçici olduğunu unutmayın ve bu dönemde eşinizle sık sık iletişimde olmaya çalışın!

-Bu dönemde zaman zaman panik oluyorsanız işleri daha kolay yoluna sokmak için nefes egzersizlerine başlayabilirsiniz. 

-Ev işlerini çiftlerin paylaşarak yapması çiftlerin birbirlerine uyum sağlamasını hem kolaylaştırır hem de evlilikte birbirlerine olan sorumluluk duygusunu güçlendirir.

Yorumlar