Evliliği bitiren sebepler neler iş yerinde fazla mesai yapıyorsanız...

Zaman zaman evlilikler boşanma ile sonuçlanabiliyor. Peki bu noktada evliliği bitiren sebepler neler? İşte evlilikte dikkatli olmanız gereken o davranışlar!

Evliliği bitiren sebepler neler iş yerinde fazla mesai yapıyorsanız...

Günümüzde evliliklerin çoğu boşanma ile sonuçlanıyor. Peki bir evlilik neden biter? Her ne kadar ''Sevgisi bitmiştir, başkası vardır'' gibi sebepler sıklıkla karşımıza çıksada işte bir ömre beraber söz verdiğiniz kişiyi başkasına itecek veya evliliğinizi bitirecek 4 temel sebep! Eğer ki bu davranışlar evliliğinizde baş göstermeye başladıysa dikkat! 

EV YERİNE İŞ YERİNDE FAZLA MESAİ YAPIYORSANIZ...

Maddi sıkıntılar yaşadığınız için iş yerinde fazla mesaiye kalmak her ne kadar eviniz için harcadığınız bir çaba olsa da bir noktada iki tarafıda eşitlemeye özen göstermeniz gerekiyor. Evet maddiyat yaşamak için önemli bir etken ancak eşinizle keyifli vakit geçirecek zaman yaratmak da evliliğiniz için oldukça önemlidir.

DUYGUSALLIK YERİNİ STANDARTLAŞMAYA BIRAKTIYSA...

Evet hepimiz biliyoruz ki evlendikten bir süre sonra duuygusallık romantizm bir yerden sonra ''Nasıl olsa artık benim, bana ait'' düşüncesi ile rafa kaldırıyoruz. Ancak evliliği mutlu bir şekilde sürdürmek ve devam ettirmek için romantizme de ihtiyaç duyar ara ara ufak sürprizler, heyecanlar evliliğinizi daha da güçlendirmeye yardımcı olur. İşte bu noktada nasıl olsa benim düşüncesi ile evlenmeden önceki heyecanınızı ara ara yoklayarak bu nedenin oluşmasını ortadan kaldırmakta fayda var.

TAMAMLAYICI DEĞİLSENİZ...

Birini sevmek ve kabul etmek evlilikte üzerinden ikinci defa geçilmesi gereken önemli konulardan biridir. Bir tartışmada veya herhangi bir durumda bir taraf diğer tarafa oranla tamamlayıcı veya olgun değilse o evlilik bir süre sonra çatırdayabilir. Kavgalarda, tartışmalarda her zaman bir taraf diğer tarafa göre tamamlayıcı ve çözümleyici olmalıdır. Aksi taktirde en ufak bir tartışmada sorunların baş göstermesi olası durumlar arasında yer alabilir.

GEÇMİŞİ AFFEDEMEME SORUNU

Afedememe sorunu evliliklerin çatırdamasında en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Evlendiğiniz kişi veya daha önce güveninizi sarsan kişinin hatalarını dönü dönüp  hatırlatıyorsanız veya karşılaştırıyorsanız karşınızdaki kişi her ne kadar anlayışlı ve olgun biri olsa da evliliğinizde sıkıntıların yaşanmasına neden olacaktır. 

Yorumlar