Ameliyat olmadan da incelebilirsiniz!

Bölgesel yağlanmalar aslında kilo probleminden daha büyük bir derttir. Çünkü belli bölgeler oldukça sıkıntılıdır. Bu nedenle bölgesel yağlanma konusunda uzman desteği mutlaka gerekmektedir.

Ameliyat olmadan da incelebilirsiniz!

Lazer Lipoliz. Magicplast Estetik ve Plastik Cerrah Op.Dr.Güner Uysal bölgesel yağların yok edilmesinde en emin ve en kestirme yöntem olan Lazer Lipoliz ile ilgili birçok önemli noktanın altını çiziyor.

Zayıflamak, fazla yağlardan kurtulmak, vücudumuzun daha formda görünmesi… Herhalde her kadın ve erkeğin son yıllarda en büyük hayalidir. Son yıllarda güzelliğine, bakımına ve görüntüsüne önem veren erkek ve kadınların sayısının gittikçe artması ve bununla doğru orantılı olarakta ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerinde hızla popülerlik kazanmasını söyleyebiliriz.

Özellikle yaz aylarının içerisinde olduğumuz bu dönemlerde birçok klinikte daha formda ve zinde kalmak için başvuran kişilerin sayısı iyice artmaktadır. Pek çok hastamızın kliniğimize en sık başvuru şikayetlerinden bir tanesi onca yapılan diet, spor ve kullanılan ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemlerine rağmen kurtulanamayan lokalize yağlanmalar olmaktadır. Magicplastta bu ihtiyaçları karşılayabilmek için sunulan en gelişmiş yöntemlerin başında smart lipo (lazer lipoliz) tekniği gelmektedir.

Peki nedir smart lipo, nasıl etki yapar?

Lokalize yağlanmaların giderilmesinde kullanılan ve vücudumuzu dış görünümümüze orantılı olarak düzeltmeye yarayan vücut şekillendirme yöntemidir aslında. Estetik cerrahi ve kozmotolojide sıklıkla kullanılan lazer teknolojisinin yağları eritmek amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiş yeni bir çeşididir. Lazer lipoliz yöntemi küçük bölgelerdeki inatçı yağları hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Özellikle karın, gıdı, basenler, diz, kalçalar kısaca aynaya baktığınızda sizde şekil bozukluğu oluşturabilecek her yerde etkinliği vardır. Liposuction yöntemine göre bir çok avantajı vardır.Mesela lokal anestezi ile acısız bir şekilde muayenehane koşullarında bile yapılabilir. 1 milimetrelik küçük kesilerden dikişe bile gerek duymadan çok ince fiberoptik kanüllerle yapılır. Deri altından yağ hücrelerini parçalar ve vücuttan hızlı bir şekilde uzaklaştırır. Lazer ışınları sadece yağ hücrelerinin dış çepherini yok eder kesinlikle organ-damar ve sinirlere zararı yoktur. İşlem sonrası liposuction gibi uzun süre korse takmaya gerek duyulmaz, kanama ve morluk çok fazla oluşmaz. Diğer yöntemler gibi 3-4 seans gerektiren bir prosedürü yoktur. Tek seansta hızlı bir şekilde sonuçları ortaya çıkar.

İşlem öncesi mutlaka hastaların tıbbi özgeçmişleri alınır. Eğer kanama bozukluğu yoksa, ağır bir kalp, akciğer ya da epilepsi hastalığı bulunmuyorsa her kişiye rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Smart lipo uygulaması yaklaşık olarak 1 yıldır kullanılan bir teknik aslında. Eğer sizde uzun seans aralıklarından, haftada 2-3 kez gidilen periyotlardan ve yaklaşık bir saati bulan tedavi şekillerinden bıkmışsanız, artık forma girmek için çok fazla beklemek istemiyorsanız smart lipo uygulaması için uygun adaysınız diyebiliriz.

Yorumlar