Bacak incelten egzersizler sadece 3 dakika yapsanız yetiyor!

Bacak incelten egzersizler hangileridir? İncecik bacaklara saihp olmanın sırrı bu egzersizlerde! Uyumadan önce sadece 3 dakikanızı ayırmak yeterli olacaktır!

Bacak incelten egzersizler sadece 3 dakika yapsanız yetiyor!

Bacaklarının kalın olmasından şikayetçi olanlar buraya! Uyumadan önce yapacağınız sadece 3 dakikalık bir egzersiz sayesinde kısa süre içerisinde istediğiniz görünme kavuşabileceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sadece hareketleri doğru ve düzenli yapmaktır. Bu iki noktaya dikkat edildiği taktirde kısa sürede gözle görülür değişimi siz de fark edersiniz. İşte incecik bacaklara sahip olmak için yapmanız gerekenler! 

 KASLARINIZDAKİ YANMAYI FARK EDİN 

Ayak parmaklarınızı da sivri bir şekilde yukarıya dikmeye çalışın. Şimdi sırayla dizlerinizi kırın ve tekrar eski haline geri getirin. Dengenizi kaybetmemeye dikkat edin. Her bacak için 10 kez uygulayabilirsiniz. Hareketi doğru yapıyorsanız mutlaka kaslarınızda bir yanma olduğunu fark edeceksinizdir. Bükme işlemini yapmadan önce 90 derecelik açıyla 5 saniye dik durun. 

KALÇA ALTLARINI ERiTMEK İÇİN... 

Kalça altı bölgesinden şikayetçiyseniz bu sorunu da sadece 2 hareketle yok edebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, 1.harekette sırt üstü yatıp yine elleriniz yatağa değecek şekilde uzanmak ve daha sonra bacaklarınızı 90 derecelik açıyla yukarıya dikmek. Pozisyonumuzu koruyarak dizlerimizi kırma işlemine geçebiliriz sırasıyla dizlerimizi kırıyoruz ve ayak parmaklarınızın bedeninizde dönük olmasına dikkat ediyoruz. Her bacak için 10 tekrar yeterlidir.

Bu hareket birincisine göre biraz daha farklı. Yapmanız gereken sırt üstü uzanarak kollarınızı yatağa değdirmek. Daha sonra bacaklarınızı kaldırın ve dizlerinizi biraz bükmeye çalışın. Kalçalarınızı hafif kaldırarak bacaklarınızı birlikte 20 defa kaldırın ve indirin. Kalçanızın da bacaklarınızla birlikte kalkmasına dikkat edin ancak beliniz oynamamalı. Hareketi doğru yaptığınızı baldırlarınızda yanma hissederek anlayabilirsiniz.

ÜST BALDIRIN İÇ KISMINI ERİTMEK İÇİN... 

Sırt üstü yatmak suretiyle bacaklarınızı havaya dikin ve sağ bacağınızı sol bacağınızın üstüne getirin. 2 bacağınızın da gerilmesi çok önemli. Bacaklarınız üst üsteyken dizlerinizi yanlara doğru açmanız gerekiyor. Açtıktan sonra tekrar aynı pozisyonda havaya dikin. Bu harekette önemli olan bacaklarınızın gergin olmasıdır. Sağ bacağınız üstteyken 10 tekrar, sol bacağınız üstteyken 10 tekrar yaparak hareketi sonlandırabilirsiniz.

 

 

Yorumlar