Plastik kaptaki koku nasıl çıkar elma sirkesini...

Plastik kaptaki koku nasıl çıkar? Plastiğe sinen yiyeceklerin kokusunu geçirmenin en kolay ve pratik yolunu sizler için arşatırdık.

Plastik kaptaki koku nasıl çıkar elma sirkesini...

Genellikle artan yiyecekleri ya da meyveleri saklama için kullanılan plastik kaplar  mutfağımızın kurtarıcı malzemeleri arasında yer alıyor. Bu kaplar zaman içerisinde konulan besinler nedeniyle kokabiliyor. Plastik kaplara sinen kokuları çıkarmak için yapılacak olan en pratik ve kolay yöntemleri sizler için araştırıdık. Peki plastik kaptaki koku nasıl çıkar? İşte en kolay yöntemi! 

PLASTİK KABA SİNMİŞ KOKULARIN EN KOLAY YOLU BURADA! 

Öncelikle yapmanız gereken şey plastik kabın içerisine bir miktar soğuk su koymaktır. Sonra kabı çalkalayıp yarım saat bekletin. Sonra ise yapmanız gereken tek şey ğzı açık şekilde dondurucuya koymak ve bir gün bekletmektir. 

ELMA SİRKESİ İLE YIKAYIN 

Kabın içerisine üzeri kapanacak kadar beyaz veya elma sirkesi sıkınız. Sirkenin kokuları yok etme özelliği sayesinde kokular kaybolacaktır.

ÇAMAŞIR SUYU KOYUP BEKLETİN 

Bir başka yöntemde çamaşır suyu koyup bekletmektir. Beklettikten sonra su ile iyice yıkayarak çamaşır suyundan arınmasını sağlayınız.

 

Yorumlar