Hamilelik kilolarından kurtulma yolları bebeğinizi emzirmiyorsanız...

Hamilelik döneminde ister istemez alınan kilolardan bir çok anne şikayetçi durumda! Peki hamilelik kilolarından nasıl kurtulunur? İşte yöntemleri...

Hamilelik kilolarından kurtulma yolları bebeğinizi emzirmiyorsanız...

Anne adayları her ne kadar hamilelik döneminde beslenmesine dikkat etse de ister istemez kilo alımı oluyor. Doğum sonrası hamilelik döneminde alınan bu kilolardan bir an önce kurtulmak için zorlu bir sürece kendimizi atıyoruz. Peki bir çok yöntem denenmesine rağmen hala hamilelik döneminde aldığınız kilolardan kurtulamıyorsanız bunun bir nedeni olmalı! Elmaelma.com olarak hamilelik dönemide alınan kilolardan kurtulma yöntemlerini bir araya getirdik! Bir araya getirdiğimiz bu yöntemleri gözden geçirerek kilo verememe nedeninizi bulabilirsiniz!

YETERİ KADAR KALORİ ALIMINI AZALTMADIYSANIZ...

Hamilelik öncesinde vücudun ihtiyacı olan besinleri alırken kalori değerlerini dengelediğinizi hamilelik döneminde unutmuş olabilirsiniz. Vücudun dengesini değiştiren hamilelik dönemi süresince tükettiğiniz besinler her ne kadar hafif olduğunu düşüncesine kapılsanız bile kalor değerlerini belki es geçmiş olabilirsiniz. Bu noktada tükettiğiniz besinlerin kalori değerlerini yeniden gözden geçirmek için doktorunuzdan yardım alabilirsiniz.

AZ EMZİRİYOR OLABİLİRSİNİZ!

Özellikle hamilelik dönemi sonrasından hem bebeğin sağlığı hem de sizin fiziksel olarak eski formunuza döneminin en doğal yollarından biri de bebeğinizi emzirmekten geçiyor! Emzirerek kilo verebilirsiniz. Bu noktada kilo verememenizin bir diğer nedeni bebeğinizi yeteri kadar emzirmemek olabilir.

YETERLİ MOTİVEYE SAHİP OLMAYABİLİRSİNİZ!

Bir süredir düzenli beslenme alışkanlığınızı askıya aldığınız bu dönemlerde yeniden eski düzene geçmek için kendinizi yeteri kadar motive etmiyor olabilirsiniz! Fazla kilolarınızdan kurtulmak için her şeyden önce motivasyon çok önemlidir. Her ne kadar zorlu bir süreç olsa da kendinize verdiğiniz söz bu süreci kolaylaştırabilir. İşe bu noktada kendinize sormanız gereken ilk soru yeterli motivasyona sahip olup olmadığınız olacaktır.

GÖZÜNÜZÜ YÜKSEKLERDE TUTMAYIN!

Hamilelik döneminde aldığınız kilolar kısa bir sürede verebileceğiniz düşüncesi ile bu süreci sürekli olarak ertelemenize neden oluyor olabilir. İşte bu noktada her şeyin kısa sürede değişebileceği düşüncesini kafanızdan atıp kilo vermek için yapmanız gerekenlere disiplinli bir şekilde odaklanmak olacaktır.

EGZERSİZİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİN

Mesela kendinizi ödüllendirme taktiği ile egzersiz alışkanlığını aşılayın. Her hafta kendinize bir hedef koyun ve bunu egzersiz ile yapabileceğiniz payı düşerek kendinizi ödüllendirmeyi deneyin! Bu hem sizin daha istikrarlı bir şekilde motive olmanıza yardımcı olacaktır hem de egzersiz yaparak vücudunuzu sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır.

Yorumlar