İp atlamak zayıflatır mı 200 kalori garanti!

İp atlamak zayıflatır mı? Fazla kilolarınızdan kurtulmayı hem eğlenceli hem de olumlu sonuç almak istiyorsanız ip atlamayı denemeye ne dersiniz...

İp atlamak zayıflatır mı 200 kalori garanti!

Kilo vermek isteyenler, fit görünümünü korumak isteyenler veya kilo vermeyi eğlenceli hale getirmek isteyenler için bir ip atlamaya ne dersiniz? Çocukken arkadaşlarımızla bir araya gelip yarışlar düzenlediğimiz her ne kadar çok basit gibi görünse de hem çok eğlenceli hem de etkili olan ip atlama egzersiziyle istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Elmaelma.com okurları için bir araya getirdiğimiz ip atlama egzersizinin vücutta hangi kasları çalıştırdını ve ne kadar kilo verdirdiği hakkında merak edilenleri hazırladık!

İP ATLAMAK NE KADAR KİLO VERİDİRİR?

İp atlama egzersizi kilo vermek isteyenlerin yapabileceği egzersizler arasında yer alan en eğlenceli egzersizlerden biridir. Düzenli olarak günlük yapılan ip atlama egzersiziyle fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ancak ne kadar kilo verdirdiği hakkında merak edilen sorulara cevap olarak yaklaşık 15 dakika boyunca ip atlayanlar 200 kalori verebilirsiniz. Ancak ip atlama egzersizini yoğun tempoda yapıyorsanız bu daha fazla kalori ve kilo verme miktarı demektir.

İP ATLAMANIN FAYDALARI NELERDİR?

İp atlama egzersizi tüm kaslarınızı çalıştırmaktadır. Diyet yapanlar için ip atlama egzersizi sağlıklı kilo verme ve aynı şekilde kilo almak için uygun bir egzersizdir. Aynı zamanda metabolizmayı çalıştırmaya fayda sağlamaktadır. Kas ve beyin arasındaki dengeyi kurmada önemli egzersizler arasında yer almaktadır.

Stresli ve sinirli bir anda ip atlayarak vücudunuzda rahatlama sağlayabilirsiniz. Lenf sistemi fonksiyonlarını düzenlemede etkilidir. Her alan ve zamanda ip atlama egzersizini kolaylıkla yapabilirsiniz. Kardiyo gibi zorlu olan egzersizle eşit efor harcanmaktadır.

İp atlayarak kılcal damar dolaşımı aktifleşir ve varis oluşumu azalır. Selülit olan kişiler ip atlamalıdır. Masrafı en az olan spor dallarından birisidir. Kalçanızın daha dik ve yuvarlak olmasını istiyorsanız ip atlamalısınız. 1 dakika ip atladığınızda 20 kalori yakmış olursunuz. Kalp ve damar hastalıklarından bünyeyi korur. Kan dolaşımını artırır.

Yorumlar