Pilatesin faydaları neler kemik yoğunluğunu arttırır!

Pilatesin faydaları neler? Tüm vücudu çalıştıran bu sporun öyle bir faydası ortaya çıktı ki duyanlar şaşırıp kalıyor!

Pilatesin faydaları neler kemik yoğunluğunu arttırır!

Pilatesin faydaları neler? Pilates ne işe yarar? Son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz hem beden sağlığı hem de zihin sağlığı açısından faydalı olan pilatesin bilinmeyen yararlarını sizler için araştırdık. Pilates yapmaya karar verdiyseniz bu faydaları öğredikten sonra kararınızdan azla vazgeçmeyeceksiniz. İşte pilatesin bilinmeyen faydaları! 

Zihin sağlığı içinde oldukça faydalıdır 

Ağırlık çalışmalarının kemik yoğunluğunu artırdığı bilinirken, pilatesin de kemikler için şaşırtıcı faydaları vardır.Pilates aynı zamanda kasların güçlenmesini sağlar, fakat diğer sporlar gibi güçlendirirken şişirmez. Sadece vücut değil zihin sağlığı içinde oldukça etkili bir spordur. 

Bel ağrısını azaltmak için oldukça faydalıdır 

Pilatesin faydalarından biri de bel ağrısını azaltmak için etkili bir yöntem olmasıdır. Yapılan araştırmalarda bel ağrısı yaşayan kişiler düzenli olarak pilates yaptıklarında önemli derecede iyileşme sağlamışlardır. Pilates merkez (core) bölgesini güçlendirerek hemen arkasında yer alan beli desteklemesini sağlar. Ayrıca vücut duruşunu düzeltir ve kasılmış sırt kaslarını nazikçe esnetir.

Esnekliği gücü ve dengeyi arttırır

Pilates esnekliği, gücü ve dengeyi artırır. Bu sayede sakatlanma riskini azaltmış olur. Esneklik, hareket menzilini genişlettiği için sakatlığa karşı önleyicidir. 

 

Yorumlar