Kanlı ay tutulması 2018 etkileri hangi burç neler yaşayacak?

Kanlı ay tutulması 2018 etkileri uzun sürecek güçlü bir tutulma olacak. Bugün saat 23.19'da başlayacak olan kanlı ay tutulması burçları 6 ay boyunca etkileyecek

Funda Karavit Sağışman

Bugün Ay, Kova burcunun 4'ncü derecesinde ve saat 23:19'da bir Dolunay, aynı zamanda güçlü bir Tam Ay Tutulması yaşayacağız. Bu tutulma da Ay, Mars ile kavuşum halinde olacağı için Ay Mars'ın kızıl rengini alacak. Bu yüzden Kanlı Ay Tutulması deniyor. Ay Tutulması, aynı zamanda bir Dolunay aslında, yani Ay Güneş karşıtlığının yaşandığı, Mars'ın etkilerinin  dünyaya  daha fazla yansıdığı bir tutulma. Dolayısıyla etkisi sıcak ve ateşli…

Mars demek kavga demek, cesaret demek, çatışma demek, ve bu kızgın Mars, şaşırtıcı şok edici olaylar çıkarabilen Uranüs'ten kare açı alıyor, yani beklenmedik yangınlar, kavgalar, asi çıkışlar, ayaklanmalar, toplumsal isyanlar ve doğal afetlerle bizlere biraz sıkıntı yaşatmak istiyor. Aslan burcundaki Güneş’e karşı kafa tutuyor.

Bu Ay Tutulması'nın etkileri bir hayli uzun sürecek, kadersel dönüşümlere ve özellikle önümüzdeki altı ay, etkisini sürdürebilecek etkilere sahip. Önemli olayları başlatacağı gibi , önemli nedenleri gün yüzüne çıkaracak, Merkür’ün Retro hareketi altında. Kova burcunun yöneticisi olan Satürn'nde Retro olması, hatalarımızı önümüze sermek için daha fazla çaba sarf edecek kısıtlamalara ve uzamalara neden olabilecek, aslında kendi yaptığımız hatalarla yüzleşmeye başlayacağız.

Toplumsal olaylarla ilgili önemli krizler yaşanabilecek, çatışmalar çıkarabilecek, yangınlara sebep olabilecek, liderle ilgili önemli krizlere neden olabilecek, veya liderlerle ilgili şok edici gelişmeler yaşatabilecek bir tutulma. Sanat camiasından da önemli kişilerle ilgili  olaylar,  bu dönem çok yankılanabilir. Hava yolculukları, ile ilgili sorunlar , yangınlar, elektronik aletlere bağlı kazalar, patlamalar, ani ölümler yaşanabilir. Tabii maddi krizlerle de baş etmek durumunda kalabiliriz.

Kişisel olarak tutulma hangi evimizde gerçekleşiyor ise konularla ilgili önemli değişim ve netleşme yaşayabileceğiz.  Bu dönemde sinirler gergin olacaktır. Sakin ve sabırlı olmakta fayda görüyorum. Özellikle ikili ilişkilerde kopmalar, ani bitişler, veya yalan yanlış konular var ise onların ortaya dökülmesine neden olabilecektir. Gerçek sevgilerse bu işten ödülünü daha fazla alacaktır. Maddi konularla ilgili önlem alanlar, bu ayları rahat atlatacaktır.

Koç ve Yükselen Koçlar: Sevgili Koçlar, tutulma sizleri arkadaşlar, gruplar ve sosyal çevrenizle ilgili olaylarla  ilgili etkileyecek. Arkadaşlarınızla ilgili konular hayatınızda netleşeceği gibi, onların hayatındaki meselelerde sizleri oldukça etkileyecek, çocuklarınız ve onların hayatı ile ilgili önemli değişim ve dönüşüm enerjisi yaşayabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar: Sevgili Boğalar bu tutulma sizleri kariyer evinizle ilgili etkileyecek, üst konumdaki kişiler, işiniz ve eviniz ile ilgili önemli değişimler içinde olabileceksiniz .Kariyerinizle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ani kararlar alıp gereksiz riskler almamanızda fayda var.

İkizler ve Yükselen İkizler: Sevgili İkizler, bu tutulma, sizleri seyahat, yurtdışı bağlantılı işler ve   eğitim, ticaret ve uzak akrabalarla ilgili konular ilgili etkileyecek. Yarım bıraktığınız konuları tamamlayacak, ani kararlar alabilecek, kardeşlerle ilgili bir takı sıkıntılar yaşayabileceksiniz. Yeni giriştiğiniz işlerde önemli ve ani değişimler yaşayabileceksiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler: Sevgili Yengeçler, bu tutulma sizlerin krediler, borçlar, miras ve ortaklaşa para evinizde gerçekleşecek. Hayatınızdaki kişinin parasıyla ilgili de önemli değişimler gerçekleşebilir. Borçlar ve finans konularına dikkat etmeli, hata yaptığınız ödemelerle karşılaşabileceğiniz gibi,  daha önce tahsil edemediğiniz paralar da elinize geçebilecek.

Aslan ve Yükselen Aslanlar: Sevgili Aslanlar, bu  tutulma sizleri özel hayatınızla ilgili etkileyecek, Partnerinizle aranızdaki sorunlar gün yüzüne çıkabileceği gibi önemli evlilik gibi kararlar da almaya çalışabilirsiniz. Ortaklaşa yapacağınız işlerde biraz daha dikkatli olmanız gerekebilen  ani olaylarla da karşılaşabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başaklar: Sevgili Başaklar , bu tutulma sağlık, yanınızda çalışanlar ve evcil hayvanlarınız var ise onlarla ilgili konularda sizleri etkileyecektir. Yaşadığınız koşularla ilgili, günlük koşuşturmacalarınızla ilgili gerginlik sizleri yorabilir. Sağlığınız yada evcil hayvanlarınızın sağlığı gibi konular gündeminizi meşgul edebilir.

Terazi ve Yükselen Teraziler: Sevgili Teraziler ,bu tutulma sizleri, aşk hayatınız, çocuklarınız, ve sosyal çevrenizle ilgili konularla ilgili etkileyecek, beklenmedik aşklara  başlayabilir yada ani bitiş kararları  alabilir. Çocuklarınızın hayatıyla ilgili önemli kadersel değişimler yaşayabilirsiniz. Sosyal çevreniz, arkadaş çevrenizle ilgili olaylar ve beklenmedik gelişmelerde sizleri etkileyebilir..

Akrep ve  Yükselen Akrepler: Sevgili Akrepler, bu tutulma , sizleri ev aile ve kariyerinizle ilgili durumlarla etkileyecek, hızlı gelişen olaylar sizler üzerinde de kadersel değişimlere neden olabilecek.  Ev ve yer değişimleri   yada evinizle ilgili beklenmedik sorunlar ve değişimler gerçekleşebilecek. Geçmişten gelen olaylarla yüzleşebileceğiniz gibi eşiniz yada hayatınızdaki kişiyle ilgili ani değişimlerde hayatınızda önemli gerginliklere neden olabilecek. Bu süreçte sakin kalmakta fayda var.

Yay ve Yükselen Yaylar: Sevgili Yaylar, bu tutulma sizleri, iletişim, kardeşler, eğitim, ve alacağınız haberlerle ilgili etkileyecek, ani çıkacağınız tatiller olabileceği gibi iptallerde yaşayabilirsiniz. Taşınmalar yer değiştirmeler ve bununla ilgili kararlar alınabilir, gerginlik bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu dönem iletişime biraz daha dikkat etmeli yanlış anlaşılmalara dayalı gereksiz sorunlarla uğraşmak durumunda kalmamalısınız,  alım satım işleri de gündemde olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar: Sevgili Oğlaklar, bu tutulmayla beraber, maddi konularla ilgili  beklenmedik gelişmeler yaşayabilir. Miras ve krediler ödemeler gündemde olabilir,  bu durumun yarattığı gerginlik ikili ilişkilerinize yansıyabilir, önemli, güvenli davrananlar bu dönemde mükafatını alacaktır, beklenmedik bir parada elinize geçebilir.

Kova ve Yükselen Kovalar: Sevgili Kovalar, bu tutulma, hem sağlık hem birlikte olduğunuz kişi ve hem de alacağınız kararlarla ilgili sizleri daha fazla etkileyecek. Önemli yer değiştirmeler, taşınmalar yaşanabilir, ortaklaşa işler yapanlar, beklenmedik kararlar alabilirler, yada eski ortak yada eş dönmeye kalkışabilir. Eşinizin yada partneriniz tavrı da bu dönem etkili olacak, beklenmedik sağlık sorunları bazı zorlanmalar neden olabilecek.

Balık ve Yükselen Balıklar: Sevgili Balıklar, bu tutulma, sizleri, oldukça kadersel etkileyecek, hem sağlık  ve iş konuları gündeminizde olacak, ani  beklenmedik operasyonlar, gizli düşmanlıklar, maddi konularla ilgili uğraşılar gündeminizde olacak. Bankalarla ilgili ani gelişmeler, daha önce çözümlenmemiş sorunlar var ise önünüze gelecek. Kardeşleriniz veya yakın çevrenizle ilgili ani beklenmedik şok edici haberler alabilirsiniz.

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar