Merkür-Plüton kavuşumu başladı hangi burç nasıl etkilenecek?

24 Ocak sabahı başlayan Merkür-Plüton kavuşumu hangi burcu nasıl etkileyecek?

Funda Karavit Sağışman

24 Ocak 2018 sabahı  başlayan akşam saatleri tam olarak etkisini başlatacak olan bu kavuşum, bu hafta hepimizi zihinsel odaklı yapacaktır.

Merkür iletişim ve aklımızın nasıl  çalıştığıdır. Plüton ise güç ,manipülasyon ve şiddet, değişim dönüşüm enerjisidir. Tabii bu güçlü iki enerjinin birleşimi zihinsel güçlü bir enerji verecektir. Haritasında bu açıya sahip kişiler, iyi araştırmacı ve dedektif olabilir, yada iyi bir kurnaz, belki de dolandırıcı olabilir bu etkileri enerjiyi yayabilir.

Plüton manipülasyon yapar ve oğlak burcundaki bu kavuşum parayla ilgili konulara, sisteme yada borsaya dikkat çekecektir. Dilimiz ve sistemimizle yapacağımız, yada iletişimle yapılan her türlü manipülasyon gözlemlenebilir. Etkileyici fikirlerle karşımızda ki kişileri baştan çıkarabiliriz. Bu kavuşumun getirdiği kurnazlığı tabii ki kişiler kullanmak isteyecektir. Dolayısıyla dolandırıcılara da dikkat etmek gerekir. Paranızı değerlendirirken verilen her söze itimat etmeyin, iyice araştırın derim ben. Kardeşlerle ilgili  değişim ve dönüşüm yaşanabilir ,iletişimde aksaklıklar yaşayabiliriz. Ticaret ve trafikte aksamalar görülebilir.

Merkür Pluto kavuşum ve Uranüsle olan açı ise, sert rüzgarlara sebebiyet verebilecek. (ö.Döşer)

Kuşku, merak her türlü gizli saklı olaylarda artış, araştırmacı yanımızın ortaya çıkışı ve güç savaşlarını başlatabilir.. Bu pek tabii ki uluslararası politikada da gözlemlenecektir. Fikirlerimiz artık değişecektir .Artık bende varım psikolojisini yaymaya çalışacağız. Geleneksel olanları yıkmaya çalışıp, odaklandığımız konulara yeni fikirlerle yaklaşıp , küllerimizden yeniden doğabiliriz. Üst düzey kişilere kendimiz anlatacak yeni fikirlerimizi sunacak güç ve cesareti bulabileceğiz.

Yalnız üslup önemlidir, sert konuşmalar, tehdit  edici çıkışlar sıkıntı yaratabilir. Sivri dilimiz başımıza iş açabilir. Bu açı da gölge yönleriyle saplantılı düşünceler, zorla kendi fikirlerimiz kabul ettirmek. Bilgileri saklamak, manipülasyon ve dolandırıcılık görülebilir. Bu paranın girdiği her yer olabilir. Gizli kapaklı olaylarda artış yada işin iç yüzeyini araştırma isteği duyabiliriz. Okült  konulara merak ve bu konularla ilgili eğitimlere yönelebiliriz.

Bence bu hafta keskin zekamızı kullanmalıyız. İstediğimiz konularda karşı tarafı etkileyecek büyülü kelimeler iş görecektir. Plüton bu manipülasyon ister. Zihnimizin odağını, iş kariyer konularına yönlendirerek etkileyici fikirlerimizle patronlarımızın ,üst kademede ki kişilerin dikkatini çekebiliriz. Yeni projelerimizi sunmak adına yada hayata geçirmek adına, tabii ki iyi araştırılıp incelenmiş olanları sunmak için önemli bir hafta, önemli bir zaman dilimi, boşa geçirmeyin.

Artık tutulma haftasındayız ,büyük dönüşümler bizlerle olacaktır. Değişim kaçınılmaz olacaktır hem kendimizde, hem dünyamızda…

Sevgiyle ,neşe ve ihtişamla kalın….

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar