Kadınların iç çamaşır alışverişlerinde ve giyerken sıklıkla yaptıkları hatalar nelerdir?

Çoğu zaman her kadın gibi iç çamaşırı alışverişlerde ve giyimlerinde sıklıkla yapıyor! İşte her kadının iç çamaşırı alışverşlerinde düştüğü o hatalar...

Kadınların iç çamaşır alışverişlerinde ve giyerken sıklıkla yaptıkları hatalar nelerdir?

Farklı bir model iç çamaşırı gördüğümüz zaman giyerken nasıl kombinleyeceğimizi düşünmeden alıyoruz. Ancak sonrasında kıyafet kombini yaparken satın aldığımız iç çamaşırı kıyafetlerimizle görünümü uyuşmamaktadır. Genellikle bu tarz hataları hemen hemen her kadın tekrarlayabilmektedir. İşte elmaema.com okurları için iç çamaşırı alışverişlerinde ve kıyafet tercihinde sıklıkla yapılan o hatalar...

SÜTYEN KUMAŞLARI

Dantelli ve iç çamaşırları özellikle son zamanların en gözde ve şık çamaşırlar arasında ancak düz, ince kumaşların altında pürüzlü duracağı için kötü bir görünmesine neden olabilirsiniz. Aynı zamanda insanlar ne tür bir iç çamaşırı giydiğinizi tahmin edeceklerdir. Bu noktada düz ince kumaş kıyafetlerinizin altına pürüssüz ve dikişsiz iç çamaşırı giymelisiniz. 

KORSELER

Dergilerdeki mankenler gibi kusursuz bir görünüm elde etmek için kadınların sıklıkla tercih ettiği korseleri bir kaç beden küçük tercih edip daha iyi duracağını zannedebilirsiniz. Ancak bu tarz yöntemler sizin sağlığınız için oldukça zararlıdır. 6 saatten fazla giydiğiniz korseler kan akışınızın yavaşlamasına neden olmaktadır bu yüzden vücut bedeninizle örtüşen iç çamaşırlar tercih etmelisiniz.

DAHA BÜYÜK GÖĞÜS GÖRÜNÜMÜ 

Genellikle küçük göğüslere sahip olan kadınların sıklıkla yaptığı hatalardan biride kendi bedenlerine oranla daha büyük sutyen kullanmaktadırlar. Ancak bu uygulama göğüslerinizi daha büyük göstermek yerine sağlığınıza ciddi manada zarar verebilir. Göğüsleriniz sutyene düzgün oturmayacağı için bel ağrısına neden olabilir. Ancak bu noktada sutyen alışverişlerinizde küçük göğüsleri daha büyük gösterecek çeşitli destekli sutyenler bulunmaktadır. Bir uzman yardımı ile doğru çamaşırı tercih etmelisiniz.

DOĞRU RENK HANGİSİ?

Her ne kadar beyaz bir kıyafetin altına siyah sutyen giyinmek moda olsada eğerki siz rahatsız oluyorsanız beyaz veya açık renkli kıyafetlerinizin altına koyu renkli sutyenler yerine ten rengi çamaşırlar tercih edebilirsiniz.

KÜLOT ŞEKLİ

Bir çok kadın kıyafetlerin altında görünmediği için ve tangayı tercih eder ancak tangalar cildi tahriş edebilecek yapıda oldukları için sentetik kumaşlardan yapılmaktadır. Bu tarz külotları tercih etmeyin demiyoruz ancak her zaman giymemeye özen göstermelisiniz. 

Yorumlar