Cildi gençleştiren kür tarifleri nelerdir yaşlanmayı geciktiriyor!

Cildi gençleştiren doğal kür tarifleri nelerdir? Evde pratik bir şekilde doğal kür tarifleriyle cildinizi gençleştirin!

Cildi gençleştiren kür tarifleri nelerdir yaşlanmayı geciktiriyor!

Cildi gençleştiren doğal kür tarifleri nelerdir? Yaşlanmayı engelleyen doğal kür tarifleri nelerdir? Cildi gençleştirme yolları nelerdir? Biz kadınlar cilt yaşlanmasını önlemek için bir çok yöntem deniyoruz. Elmaelma.com olarak piyasadaki pahalı ürünlere karşı olarak evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz cilt yaşlanmalarına karşılık bakım niteliğinde kür tarifi hazırladık! 

KREMA-NOHUT UNU VE TUZ

Bazı ciltler öyle problemli olur ki, soğuktan etkilenir, güneşte kızarır, görüntüsü bozulur. Nohut unu, hassas cildi olan ve güzelliğine önem veren her kadının evinde bulunmalı. Bir tutam nohut ununu bir kaba aba koyun. (5-6 nohut tanesini havanda ezerek de nohut unu elde edebilirsiniz. Ancak ezdiğiniz nohutları mikrodalga fırında biraz kurutun) Bu unun içine bir çay kaşığı krema ilave edin. Bir kaç damla su ve bir tutam da tuz koyun. Karıştırak oluşturduğunuz maskeyi göz altı hariç, güzelce yedirin. Nohut unu cildi, besleyen çok iyi bir doğal malzemedir. Krema ise nemini ayarlar. Bu yararlı etkileri cildin emmesi için 10 veya 15 dakika yeterlidir. Sonra yıkayarak çıkarın.

SÜT-MAYDANOZ VE HAVUÇ MUCİZESİ

Cildinizin görüntüsu matsa ve sarkmalar varsa turuncunun, yeşilin ve beyazın mucizesinden yararlanın. Cilde tazelik ve elastikiyet sağlamlak için ince rendelenmiş bir küçük boy havucu, havanda iyice dövülmüş taze maydanozu ve yarım çay bardağı sütü bir kapta lapa haline getirin, karıştırın. Cildin her yanına uygulayın. Maskenin kuruyana kadar ciltten kolay dökülme olasılığı olduğu için, mutlaka yatarak etkisini göstermesini bekleyin. Cilt emdikten sonra su ile temizleyin. Tenininiz toksinlerden bu karışım ile kurtulur. Pırıl pırıl bir görüntü oluşur.

Yorumlar 1 yorum