Cildi güzelleştiren vitaminler ve mineraller nelerdir?

Kadınlar için güzellik söz konusu olunca her yol mübah hale geliyor. Bizde sizler için güzelliğinize katkı sağlayan vitamin ve mineralleri derledik.

-A A+

Her kadının tarzı ve güzellik anlayışı farklı olsa bile kadınları ortak paydada buluşturan konu 'güzellik'tir. Bugün sizler için güzelliğinize güzellik katan vitamin ve mineralleri Diyetisyen Neslihan Aktepe ile beraber derledik. Sizde bu vitamin ve mineralleri hayatınızda yer vererek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. 

''Güzellik iksiri vitamin ve mineraller : A - B – C – E - vitaminleri , Biotin , Selenyum , Çinko , Bakır , Magnezyum , Kalsiyum , ALFA Lipoik Asit ve Ko enzim Q -10'dir.

Güzellik için mutlaka günlük 2.5 litre su içmeli , güneşin zararlı etkilerinden - sigara - alkol – hava kirliliği ve stresten uzak durmalıyız. Egzersiz yapmanın ve uykunun da cilt üzerine olumlu etkileri vardır. Diyetisyen olarak benim en sevdiğim güzellik iksiri besinler ise: salatalık , domates , havuç , kereviz , çilek , mango , elma , zencefil ve bool bol su içmektir...''