Stil kuralları nelerdir? Stil sahibi olmak için nelere dikkat edilmelidir?

Günümüzde moda, dış görünüş bir kadın için oldukça önemlidir. Her kadının bir duruşu vardır ancak her kadının stil sahibi olması için bazı kurallar vardır!

Stil kuralları nelerdir? Stil sahibi olmak için nelere dikkat edilmelidir?

Kadınlar için dış görünüşün ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi? Her kadının dış görünüşünü tamamlayan bir tarzı vardır. Bu kimi zaman aksesuar olurken kimi zamanlarda ise dış giyim olabiliyor. Her kadının bir duruşu ve kendine özgü tarzı olmakla beraber konu ''stil sahibi'' olunca işler biraz karışabiliyor... Öyle ki renkler ve zevkler hiçbir zaman tartışılmaz ancak konu 'moda' olunca işler biraz değişebiliyor. Bu noktadan itibaren her kadının dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. 

STİL SAHİBİ OLMANIN YOLU BU KURALLARDAN GEÇİYOR!

- İlk olarak bir kadının fiziğini bilmesi çok önemlidir. Fiziğinizin pozitif ve negatif yönlerinizin farkında olmanız gerekmektedir. Bu konuda yapmanız gereken pozitif olan yönlerinizi ön plana çıkaracak kıyafetleri tercih etmek olacaktır. 

- Bir çok kadının sürekli olarak yaptığı hatalardan biride dekoltedir. Göğüs veya bacak dekoltesini aynı anda vermemelisiniz. İkisinden birini tercih ettiğinizde hem daha göz alıcı görüneceksiniz hemde daha şık görünebilirsiniz.

- Kadınların giyim konusunda en büyük problemlerinden biride bel inceliği veya göbektir. Her ne kadar korse yardımı ile toparlamaya çalışsanız bile bu sizi gece boyunca veya gün içerisinde rahatsız edecektir! Bu noktada ne yapmalıyım? Sorusuna cevap olarak bel ve göbek kısımlarınıza dökümlü gelecek şekilde kıyafet tercihinde bulunmalısınız. 

- Eğerki daha dar ve yapışık kıyafetler giyiyorsanız olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olacaktır. 

RENKLERİN GÜCÜ ADINA!

- Cilt tonunuz soğuksa ve gözaltınız koyu halkalar şeklindeyse kuyafet tercihinizi koyu tonlardan yana olamamasına özen göstermelisiniz. Tercih ettiğiniz koyu renkli kıyafetler dikkatleri üzerinize çekecektir ve olduğunuzdan daha soluk görünmenize neden olabilir. 

- Eğerki vücut tipiniz minyon veya iriyse alt ve üst bacaklarınızda dramatik bir renk tercih etmemeye dikkat etmelisiniz. Böylelikle vücut özellikleriniz daha çok ön plana çıkar.

Yorumlar