Dudak dolgusu hakkında bilinmesi gerkenler nelerdir etkisi ne kadar sürer malzemeleri nelerdir?

Son zamanlarda bir çok kadın dudaklarına dusak dolgusu yaptırmak için sıraya girmiş durumda! Peki dudak dolgusu nedir, hangi malzemelerden oluşur?

Dudak dolgusu hakkında bilinmesi gerkenler nelerdir etkisi ne kadar sürer malzemeleri nelerdir?

Son dönemin oldukça popüler estetikleri arasında olan dudak dolgusu yaptırmak için bir çok kadın sıraya girmiş durumda! Çok ince dudak yapısına sahip olanlar veya dudak yapısının daha düzgün durmasını isteyenler doğal görünümlü dudak dolgusunu tercih ediyor. Peki bu uygulama hakkında yeterli bilgiye sahip miyiz? İşte bugün dudak dolgusunda hangi malzemeler kullanılıyor, dudak dolgusu hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? gibi merak edilen soruları elmaelma.com okurları için derledik...

DUDAK DOLGUSU MALZEMELERİ NELERDEN OLUŞUR?

Kadınların dudak dolgusu için son zamanlarda sıraya girdiği ve en çok yapılan uygulamalardan olan dudak dolgusu için, dudak içerisine enjekte edilen hyaluronik asit dolgu maddesi bulunmaktadır. Aslında dudağa enjekte edilen bu madde dudağın doğal yapısında bulunan bir malzemedir. 

DUDAK HACMİ BELİRLEME

Dudak dolgusu işlemi genellikle yüzün görünümüne göre ve değişmektedir. Aynı zamanda yüzün görünümünü büyük ölçüde etkileyen bu işlem dudak yapısı çok ince olan kişilerin yüzünü daha canlı görünmesine yardımcı olmaktadır. 

DUDAK DOLGUSU İŞLEMİ ACITIR MI?

Alanında uzman olan dermatologlar veya uzmanlar tarafından klinik bir ortamda yapıldığında kişi acıyı hissetmez. Sağlık açısından bu işlem kesinlikle doktorlar tarafından yapılmalıdır. 

DUDAK DOLGUSUNUN ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Bu işlem hastanın yaşına göre ve dolgu işleminde kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Genellikle ortalama bir hasta için 6 veya 13 ay arasında değişiklik göstermektedir. 

Yorumlar