Evde selülit maskesi yapımı kısa sürede kurtulun!

Evde selülit maskesi tarifi nedir? Selülit nasıl geçer? Yaza fit bir vücutla girmeye ne dersiniz? İşte selülit sorununu kökünden çözmenin en etkili yolu!

Evde selülit maskesi yapımı kısa sürede kurtulun!

Malum havalar iyiden iyiye ısınmaya başladı. Yaz aylarının yaklaştığı şu son günlerde hepimizi kilo telaşı sarmış durumda. Bugün size kadınların en büyük sorunlarından biri olan selülit kabusunu geçirmenin en etkili yönteminden bahsedeceğiz. Selülitlerinizden ev yapımı, doğal ve pratik bir maske ile kurtulmaya ne dersiniz? Mehmet Öz'ün tamamen doğal malzemeler ile hazırladığı bu maske tarifini öğrenmek için içeriğimize göz atabilirsiniz. Peki evde selülit maskesi tarifi nedir? Selülit nasıl geçer? bu soruların yanıtlarına gelin beraber bakalım. 

YOSUN MASKESİ

Bu masrafsız maske geçici olarak bacaklarınızdaki selülit görünümünün azalmasına yardımcı olabilir. Çünkü limon suyundaki asit ve balın nemlendirici özellikleri cildiniz için iyi bir kombinasyondur.

MALZEMELER

20 gram su yosunu, 125 ml yeşil kil, 60 ml misket limonu suyu, 1 yemek kaşığı bal
3 yemek kaşığı sıcak su

YAPILIŞI

Önce suyosununu öğütün ve yeşil kilin içine katın. Limon suyu, bal ve sıcak suyu ekleyin. Bacaklarınıza sürüp streçleyin ve 25 dakika beklettikten sonra duşta durulayın. Haftada bir uygulamayı deneyin.

Yorumlar