Gözaltı morluklarından kurtulma yolları patates ve salatalık çok etkili!

Gözaltı morluklarından kurtulmanın yolları neler? Evde uygulayacağınız basit yöntemler sayesinde gözaltınızdaki morlukların azalmasını sağlayabileceksiniz.

Gözaltı morluklarından kurtulma yolları patates ve salatalık çok etkili!

Gözaltı morlukları oldukça can sıkıcı bir görüntüdür. Kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan bu görüntü kişinin psikolojisini etkileyebilmekte kendisini kötü hissetmesine neden olabilmektedir. Bazen genetiğe bağlı olabilmekle birlikte aşırı tuz tüketimi, stres ve yorgunluğa bağlı olarakta gelişebilen bir durumdur. Kısa süreli kapatıcılar kullanmak cildimizi olumsuz etkilediği gibi gözaltı morluklarının artmasına neden olabileceğini unutmamalıyız. Bu nedenle yapmanız gereken şey, bitkisel çözümler.  Bitkisel çözüm hem kısa sürede etkili sonuç almanızı sağlar hem de cildinize bir zararı olmaz. Peki gözaltı morluklarından kurtulmanın yolları neler? İşte yapmanız gerekenler! 

Bol bol su içmeye özen gösterin 

Düzenli olarak su içmeye özen göstermelisiniz. Su içerek vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede hem cildiniz gençleşecek hem de cilt lekelerinden kurtulabileceksiniz. 

Çay poşetleri iyi geliyor 

Sallama çay poşetlerini demledikten sonra çöpe atmayın. Bu yöntem gözaltı morlukları tedavisinde kullanılan bitkisel çözümlerden bir tanesidir.Çay çöplerini ya da sallama poşet çayları soğuduktan sonra, 10-15 dakika gözlerinizde bekletin. Düzenli olarak uyguladığınızda etkisine inamayacaksınız. 

Bol sebze ve meyve tüketin 

Gözaltı morlukları olan kişiler, bol meyve ve sebze tüketmelidir. Özellikle C ve E vitamini bakımından zengin yiyecekler gözaltı morluklarını geçirmek için önemlidir.

Patates ve salatalık çok etkili bir yöntem

Gözaltı morluğuna iyi gelen önemli besin patates ve salatalıktır. Çiğ patates ve salatalığı göz kapaklarınıza koyarak, 15 dakika uygulayacağınız doğal maske ile gözaltı morluklarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.  Oldukça basit olan bu yöntem sayesinde  morluklardan kısa sürede kurtulabileceksiniz. 
 

 

 

Yorumlar