Güçlü tırnaklar için ne yapılır bakımlı görünmesini istiyorsanız...

Güçlü tırnaklar için ne yapılır? Tırnaklarınız kolay bir şekilde kırılıyor ve güçsüz görünüyorsa bu önerilere kulak verin.

Güçlü tırnaklar için ne yapılır bakımlı görünmesini istiyorsanız...

Tırnaklarınız çok çabuk mu kırılıyor? Ne yaparsanız yapın bir türlü güzel ve bakımlı görünmüyor mu?  O zaman size vereceğimiz önerilere kulak vermelisiniz. Tırnaklarınızın daha güçlü va bakımlı görünmesini sağlayacak bu önerilerle daha sağlıklı tırnaklara kavuşabileceksiniz.İşte tırnaklarınızın daha bakımlı görünmesini sağlayacak 5 öneri! 

SAĞLIKLI BESLENMEYE ÖZEN GÖSTERİN 

Tırnaklarınızın daha sağlıklı ve güçlü görünmesini istiyorsanız tükettiğiniz yiyeceklere dikkat etmelisiniz. Özellikle magnezyum, demir ve çinko bakımından zengin besinler tüketmeye özen gösterin. Bu şekilde tırnaklarınızın daha az kırılgan bir hale gelmesini sağlayacaksınız. 

EL DEZENFEKTANI KULLANMAYA İHMAL ETMEYİN 

Gün içerisinde çok fazla kire ve soğuk havaya maruz kalan ellerimiz beslenmeye ihtiyaç duymaktadır. Ellerinize ve tırnaklarınıza gereken özeni göstermelisiniz aksi taktirde tırnaklarınız sağlıksız uzayacaktır. Mutlaka el dezenfektanı kullanın. Kullanacağınız dezenfektanın doğal ürünlerden üretildiğinden de emin olun.

AŞIRI SOĞUĞA VEYA AŞIRI SICAĞA MARUZ BIRAKMAYIN

Cildimiz ani sıcak e soğuk hava değişimlerinden oldukça çabuk bir şekilde etkilenmektedir. Bu nedenle ellerinizi aşırı sıcak ya da soğuk suya değdirmekten kaçınmaya özen gösterin. 

 OJE SÜRÜN

Oje sürmek tırnaklarda morarmaya neden olur. Bu nedenle oje sürerken uzun süre tırnaklarınızda oje kalmamasına dikkat edin. Tırnakların hava almaması morarmaya neden olmaktadır. Bunu yanı sıra oje kullanmak tırnak kırılmalarınızı azaltacaktır. Ojelerinizi 3 gün süre ile kullanın ve en az 2 gün havalandırın.

BESLEYİCİ TINAK YAĞLARI

Yukarıda saydığımız uyarılara dikkat etmenin yanı sıra  bir de besleyici tırnak yağları kullanmayı deneyin. . Bu yağı ojenizi çıkardıktan sonra, oje sürmeden önce ve manikür yaptığınız sırada sürmenizde fayda var.

Yorumlar