Koltuk altı kararması neden olur karbonatı sürerseniz...

Koltuk altı kararması neden olur? Koltukaltı kararması nasıl geçer? İşte kadınların kabusu haline gelen koltuk altı kararmasına dair tüm merak edilenler!

Koltuk altı kararması neden olur karbonatı sürerseniz...

Koltuk altı kararması kadınlar için tam anlamıyla kabustur. Özellikle yaz aylarında askılı kıyafetlerin ortaya çıkması, plajda bikinili dolaşma sonucunda daha da gün yüzüne çıkan bu kararmalar oldukça can sıkıcı bir hale gelebilmektedir. Koltukaltı kararmasından kurtulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Elmaelma.com olarak bugün size koltukaltı kararmalarından kurtaracak 4 doğal öneri hazırladık. Evde düzenli bir şekilde uygulayacağınız bu maske tarifleriyle kısa süre içerisinde kararmalardan kurtulacak daha estetik bir görünüme kavuşabileceksiniz. Peki koltukaltı kararması nasıl geçer? diyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. 

ÇEŞİTLİ NEDENLERLE ORTAYA ÇIKMAKTADIR 

Koltuk altı kararması kadınlar için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Genellikle yazın aşırı terleme, koltukaltını jiletle alma, kullanılan ağdanın kalitesiz olması gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak kararmalar olabilemktedir. Genellikle koltukaltında ortaya çıkan bu kararmaların ciddi bir nedeni bulunmaz. 

KOLTUKALTI KARARMALARININ NEDENİ MUHAKAK ÖĞRENİLMELİDİR 

Koltuk altı kararmalarının nedeni muhakak öğrenilmelidir. Çünkü bazen bu kararmalara hormonal bozukluklar ya da kullanılan ilaçlar ya da kanser gibi ciddi hastalıklar neden olabilmektedir. 

PATATES DİLİMLERİ KARARMAYI ALIYOR 

İnce ince dilimlenmiş patatesleri koltukaltlarınıza koyabilirsiniz. Bu dilimler koltukaltlarınızda oluşan esmerliği alacaktır. Sadece yapmanız gereken tek şey koltukaltı bölgenizi patates dilimleriyle hergün 10 dk boyunca ovalamaktır. Kısa bir süre sonra rengin açıldığını fark edeceksiniz. 

ŞEKERLE YIKAYIN 

Koltukaltı kararmalarına iyi gelen yöntemlerden biri de şeker yöntemidir.  Bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı şekeri karıştırarak koltukaltı bölgenizi düzenli aralıklarla ovun. Bu uygulamayı duştan sonra yapmak daha etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

SÜT SÜRÜN 

Süt içerisinde bol miktarda vitamin ve yağ asidi bulunmaktadır. Sütün bu özelliği cildin aydınlanmasına ve parlamasına yarıdmcı olmaktadır. İki yemek kaşığı süt, bir çay kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un ile bir hamur oluşturun. Cildinize uygulayın. Sadece 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede cildiniz hem ölü hücrelerden arınacak hem de kararmalarınız kısa sürede ortadan kalkacaktır. 

KARBONAT BEYAZLATIYOR 

Karbonatın cilt için olan faydalarını bilmeyen yoktur. Cilt için faydalarını saymakla bitiremediğimiz karbonat koltukaltı kararmaları içinde birerbir. Kısa sürede koltukaltı kararmalarını yok etmek istiyorsanız karbonattan yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey karbonat ve suyu karıştırıp koltukaltı bölgesine sürmek. Düzenli olarak uyugladığınız taktirde kararmaları yok edeceksiniz. 

 

Yorumlar