Saç derisinde koku neden olur? Saç derisi kokusuna bitkisel çözüm...

Saçlarınızı sıklıkla yıkasanız bile saç derisi kokusuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.Peki saç diplerinde neden koku olur ve bu durumla nasıl başa çıkılır?

Saç derisinde koku neden olur? Saç derisi kokusuna bitkisel çözüm...

Birçok kişi saçlarımı yıkamama rağmen diplerinde koku oluyor, ne yapabilirim? sorusunun cevabını araştırıyor.Yapmış olduğumuz tüm şampuanlama işlemi ve yıkamadan sonra bile saç derisinin kötü kokusundan kurtulamıyorsak uygulayabileceğimiz bazı doğal yöntemler bulunuyor. Peki kişinin kendisini rahatsız eden ve çevresindeki insanlarında hissedeceğinden endişe ettiği saç derisindeki kokudan nasıl kurtulabiliriz? Elmaelma.com olarak sizler için bu sorunun cevabını araştırdık...

Saç Derisindeki Kokunun Sebepleri Nelerdir?

Hava koşulları da saç derisi kokusunu etkileyebileceği gibi yıkanılan saçın iyi bir şekilde kurutulmaması, güneşe fazla maruz kalma ve terleme, kullanılan saç bakım ürünleri gibi etkenler de saç tepesi kokusuna sebebiyet verebilir. 

Saç derinizden yayılan kokunun bir sebebi de cilt tipinize dayanıyor olabilir. Yağlı cilde sahip kişilerin saçları çevredeki güçlü ve kötü kokuları daha kolay emer. Bu cilt tipine sahip olanlarda sivilce oluşumu da daha sık görülmektedir.

Saçlarınızı Hergün Yıkıyorsanız...

Saçlarınızı sık sık hatta hergün yıkasanız bile saç derisinde koku sorununu yaşayabilirsiniz. Sabah yıkayıp çıktığınız saçın akşam olmadan kötü kokması sağlık problemlerine işaret edebilir. Hatta hergün yıkanan saçta bu sorun daha da artabilir.

Saç Diplerindeki Koku Nasıl Önlenir?

-Limon ve sirke kullanarak saç derisindeki kötü kokudan doğal bir yöntemle kurtulmuş olursunuz. İki adet limon suyunu bir bardak suya sıkıp, saç derinize sürürek bekletin daha sonra yıkayın.

Elma sirkesi de saçı doğal bir şekilde temizler. İki bardak suya yardım bardak elma sirkesi ekleyerek birkaç dakika bekledikten sonra saçlarınızı soğuk su ile yıkayın.

-Saçları günde birkaç kez özenle taramak saçların sağlıklı kalmasına ve derideki fazla kirin temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

-Saçlarınıza uygulayabileceğiniz hoş kokulu durulanmayan bir bakım ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

 -Zeytinyağı da bitkisel yağ asitleri içerir ve bu asitler saçlarda kötü kokuya sebep olan oluşumları etkisiz hale getirir.

Yorumlar