İncelen saç nasıl kalınlaşır günde en az 2 litre su için!

İncelen saç nasıl kalınlaşır? Zaman içerisinde dökülüp incelen saçlarınızı yeniden kalınlaştırabilirsiniz! İşte yapmanız gerekenler!

İncelen saç nasıl kalınlaşır günde en az 2 litre su için!
-A A+

Saçlar, çevresel koşullara ve genetik yapıya bağlı olarak zaman içerisinde yıpranmakta ve dökülmektedir. Dökülen saçlar seyrekleşmeye ve incelmeye başlar. İncelen saçlarınızı yeniden kalınlaştırabileceğinizi biliyor muydunuz? Eskiden saçlarım gürdü zaman içerisinde inceldi lafını hemen hemen herkesten duyuyoruz. Eğer saçlarınız genetiğinizde gür bir yapıya sahipken zaman içerisinde inceldiyse bu yöntemleri uygulayarak eski gür saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Peki incelen saçlar nasıl kalınlaşır? İşte tüm bilinmesi gerekenleri Saç Bakım Uzmanı Serap Öztürk Niya'dan öğrendik. 

SAÇ KALINLIĞI ZAMAN İÇERİSİNDE AZALIYORSA DİKKAT! 

Saç kökleri saçın kalın ya da ince olması hakkında bilgi vermektedir. Saçon kökü genetikle alakalı bir durumdur. Nasıl ki göz rengi değiştirilemez saç kökü de genetik yapıyla alakalı olduğı için değiştirilememektedir. Ancak zaman içerisinde belli başlı etkenler dolayısıyla kişinin saçı doğal yapısına göre incelmeye başlamaktadır. Bu durumda dikkat etmek gerekir. Çeşitli sağlık sorunlarının neden olabileceği bir durumdur. Bu göstergeler saç kaybının ön habercisi olabilir. 

GÜN İÇERİSİNDE 80 İLA 100 TEL SAÇ KAYBI NORMALDİR 

Saç dökülmesinin pek çok sebebi vardır. Bunlardan birkaçı; stres, kullanılan ilaçlar, gibi etkenlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Saçların incelmesi ise genellikle saç dökülmesi sorunu ile ortaya çıkmaktadır. Uzmanlar gün içerisinde 80 ila 100 tel arasında saç kayıplarının yaşanmasının normal olduğunu söylemektedir. 

SAÇ TELLERİNİN İNCELMESİNİN BİR ÇOK NEDENİ BULUNMAKTADIR 

Saç tellerinin incelmesinin pek çok nedeni vardır. Bunlardan ilki saç dökülmesidir. Diğerleri ise; Yetersiz ve dengesiz beslenme, yaş, saçın fazla ısıya maruz kalması, genetik etkenler, beslenme düzeninizde yeterli demir, folik asit ve mineralleri almama, uykusuzluk, yorgunluk saç dökülmesine neden olmakttadır. 

DÜZENLİ BESLENME VE VİTAMİNLERLE SAĞLIKLI SAÇLARA KAVUŞUN 

Trikolojik yöntem sayesinde oluşabilecek sorunların önüne geçmek mümkün. Saça yapılacak dışarıdan müdahaleler kadar saçın içeriden beslenmesi de önemlidir. Saçların sağlıklı olması için gerekli besinler ve vitaminler de alınmalıdır. Seyrekleşen saçlar için her zaman doğal ürünleri kullanmalısınız.

GÜNDE EN AZ 2 LİTRE SU İÇİN! 

Saçlarınızı sık boyamamaya özen gösterin. Günde en az 2 litre su için. Mutlaka dengeli ve düzenli beslenmeye özen gösterin. Saçlarınızı tararken at kılı fırçasını tercih edin. Bütün bunlara dikkat etmeniz dahilinde eski sağlıklı saçlarınıza kısa süre içerisinde kavuşabileceksiniz.