Kafa derisinde sivilce nasıl geçer elma sirkesi kullanın!

Kafa derisinde sivilce neden çıkar? Kafa derisindeki sivilce nasıl geçer? Toplumsal bir sorun haline gelen sivilcelerden kurtulmanın doğal kürlerini sıraladık!

Kafa derisinde sivilce nasıl geçer elma sirkesi kullanın!

Vücudun çeşitli yerlerinde çıkan sivilce sorunları ile baş edebilmek için çok çeşitli yöntemler deniyoruz. Genellikle yüz bölgesinde çıkan sivilceler aynı zamanda kafa derisinde de görülebiliyor. Saç tarama ve saçı yıkama işlemlerinde oldukça sancılı olan bu durum ile baş edebilmek için evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz doğal kür tariflerini bir araya getirdik! Kafa derisinde sivilce nasıl geçer? Kafa derisinde neden sivilce çıkar? İşte tüm soruların yanıtı elmaelma.com okurları için...

SAÇ DERİSİNDE SİVİLCE NEDEN ÇIKAR?

Kafa derisinde de görülebilen sivilceler vücudun çeşitli yerlerinde görülen sivilceler ile aynı nedene bağlanmaktadır. Bazıları sivilceye dönüşürken bazıları da yağ bezesine dönüşmektedir. Vücuttaki yağ bezleri yani sebumun ortaya çıkardığı salgı, saç köklerine saç kanalları ile bağlanır. Kafa derisinde oluşan aşırı yağlanma ve sebum ile bölgedeki gözenekler tıkanır. Böylelikle saç derisinin yeterli nefesi alıp verememesi ile iltihap ve sivilce oluşumlarına  neden olmaktadır. Peki bu durumdan kurtulmak için ne yapmak gerek? Evde sizin için bir derleme yaptığımız kafa derisinde sivilce oluşumundan kurtaracak doğal kürler ile sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

ELMA SÜRKESİ İLE SİVİLCELERDEN KURTARAN KÜR TARİFİ

Malzmeler; elma sirkesi, ılık su

Yapılış aşaması; Ilık su ve elma sirkesi eşit olacak şekilde karıştırın daha sonra saçlarınızı elde ettiğiniz bu karışım ile yıkayın. Daha soonra 10 dakika kadar temiz su ile arındırabilirsiniz. 

DOMATES SUYU KÜR TARİFİ

Malzemeler; 1 çorba kaşığı domates suyu,  1 kaç damla limon suyu, yarım kaşık bal

Yapılış aşaması; Tüm malzemeyi bir kabın içerisinde karıştırın ve kafa derinize masaj yaparak uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu tarifi bir kaç günde bir kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar