Fazla seks yapmanın zararları mutsuzluğa yol açıyor!

Fazla seks yapmanın zararları neler? Daha fazla seks yapmanın kişileri mutlu ettiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşte nedeni!

Fazla seks yapmanın zararları mutsuzluğa yol açıyor!

Seks yapmanın faydalarını hemen hemen herkes biliyor peki ya zararlarını? Evet yalnış duymadınız! Araştırmalara göre seks yapmanın zararı da bulunuyor. Özellikle mutluluk üzerinde doğrudan bir ilişkisi bulunan fazla seksin zararlarını sizler için araştırdık. İşte duyunca çok şaşıracağınız fazla seksin yol açtığı zararlar!

12 HAFTA BOYUNCA ÇİFTLER BU DENEYİ GERÇEKLEŞTİRDİ 

İngiltere'de bir araştırma yapıldı. Araştırmayada 128 çift iki gruba ayrıldı. 64 kişilik bir gruba normal seks iki katı fazla cinsel ilişkiye girmeleri söylendi. Diğer gruptaki çiftlerden ise normal cinsel hayatlarının yarısı kadar seks yapması istendi. Çiftler, 12 hafta boyunca bu deneyi gerçekleştirdi.

ÇİFTLERİN MUTLULUĞUNDA DÜŞÜŞ GÖZLEMLENDİ

Akademisyenler, daha fazla seks yapan çiftlerin arzusu ve aldıkları zevkte düşüş görülmediğini ancak, çiftlerin mutluluğunda düşüş gözlendiği belirtildiğini söyledi. Araştırmacılar, daha fazla cinsel ilişkiye giren çiftlerin bunu doğal olarak değil de bir araştırma için yapmalarından dolayı genel mutluluklarında bir düşüş olduğunu açıkladı. Araştırmayı yöneten yazarlardan biri, elde edilen sonuçların çiftlerin cinsel ilişkiye giriş sıklığının artmasının faydalı olduğunu, ancak bunu kendileri için arzuları tetikleyen ve isteklerinin daha yoğun yaşandığı bir düzende yapmalarını tavsiye etti.

 

Kaynak: Pembenar

Yorumlar