Kellik tarih oluyor saç smilasyonu ile kesin çözüm mümkün

Özellikle kadınlar için büyük bir problem olan kellik için artık çare bulundu. Saç smilasyonu ile kellik tarih olacak. Peki nedir bu saç smilasyonu?

Kellik tarih oluyor saç smilasyonu ile kesin çözüm mümkün
-A A+

Yoğun stres, yaşam şartlar, genetik özellikler ve daha pek çok nedenden ötürü saç dökülmesi artık yalnızca orta yaşlı kişilerin sorunu değil gençlerin de sorunu. Özellikle kadınlar için büyük bir sorun olan saç dökülmesi ve kellik özgüven sorununa da neden oluyor. Ancak yapılan yeni uygulamalarla kellik tarih olacak. Saç smilasyonu ile dökülen saçlarınıza kavuşacaksınız. Saç smilasyonu nedir? diye soruyosanız, içeriğimizi okumaya devam edin.

 ACI ÇEKMEDEN, TEK SEANSTA YEPYENİ BİR GÖRÜNÜM

Acı çekmeden, ameliyatsız olarak gerçekleştirilen Saç Simülasyonu, tek seansta ve aynı gün yeni bir görünüme sahip olmayı mümkün kılıyor. Dünya’da son teknoloji kellik kapatma yöntemi olarak adlandırılan Saç Simülasyonu günümüzde en çok tercih edilen saç uygulaması. Doğal bitki köklerinden elde edilen boyalar ile kafa derisine uygulanan yöntem, hem kadınlara hem erkeklere rahatlıkla uygulanabiliyor. Sadece bir kaç saat içinde insanların yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlayan Saç Simülasyonu kişinin kendini özgüvenli hissetmesinde de önemli bir rol oynuyor.

 SAÇ DÖVMESİ DE DENİYOR

Saç Simülasyonunun diğer yöntemlere göre çok daha farklı gerçekleştiğini söyleyen Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, “Saç dövmesi de denilen saç simülasyonu, seyrek ve kel olan saçların aralarına girilerek deri ve saç arasındaki kontrastı ortadan kaldırıp, yumuşak bir renk geçişi sağlayıp kelliğe çözüm sunuyor. Bu yöntemin acısız, ameliyatsız ve konforlu bir şekilde gerçekleşmiş olması en önemli özelliği. Uygulama yapılan kişi uygulama sonrasında hemen normal hayatına devam edebiliyor. Saç dökülme oranları ve kellik dereceleri hesaplanarak, ayrıca kişinin doğal saç rengine en yakın boya karışımı tespit edilip, hazırlanması sonrası işlem yapılması gerekiyor.” dedi.

 BİRKAÇ SAAT İÇİN İŞLEM BİTİYOR

Saç Dövmesi ya da Saç Gölgelendirme olarak da bilinen Saç Simülasyonu tedavisinin en önemli püf noktası kişinin saç rengi ile uyumlu renkler seçilmesi ve işlemin doğru katmana uygulanması... Bu uygulama,yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişen 3 ile 5 saat arasında süren bir zaman diliminde tamamlanabiliyor. Yeni bir görünüme kavuşmak için saç ekiminde 1 yıl beklemek gerekirken, saç simülasyonunda 1 gün yeterli oluyor. Üstelik işlemin kalıcılığı 5-8 yıl arasında değişiyor.