Kil maskesinin saça faydaları dipten uça güçlendiriyor!

Kil maskesinin saça faydaları neler? Kil maskesi nasıl yapılır? İşte düzenli kullanıldığında inanılmaz faydaları bulunan kil maskesine dair tüm merak edilenler!

Kil maskesinin saça faydaları dipten uça güçlendiriyor!

Saç bakımına özen gösteren kadınlar için kil maskesi mucizevi etki yaratıyor. Özellikle düzenli olarak uygulandığında inanılmaz faydaları bulunan kil maskesi saçların uzamasına yardımcı olup aynı zamanda dökülmeleri de önlemektedir. Birçok saç problemini tedavi eden kil maskesi hakkında tüm bilinmeyenleri sizler için araştırdık. Peki kil maskesinin saça faydaları neler? Kil maskesi nasıl hazırlanır? İşte yanmış saçları bile uzatan kil maskesi hakkında tüm merak edilenler... 

SAÇ PROBLEMLERİNİN ÖNÜNE GEÇİYOR 

Kil doğada bol miktarda bulunan bir malzemedir. İçerisinde en çok kalker, silis, mika, demir oksit mineralleri bulunmaktadır. Kil saçları uzatmak için adeta bir  mucizedir. Saç problemlerinin önüne geçmek için kilden yararlanabilirsiniz. 

SAÇLARIN ÇABUK UZAMASINI SAĞLAMAKTADIR 

Kil içerisinde pek çok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Bu sayede saç diplerini beslemekte ve saçların çabucak uzamasını sağlamaktadır. 

KEPEK OLUŞUMUNUN ÖNÜNE GEÇMEKTEDİR 

Kil maskesi düzenli olarak uygulandığında sonuçları mucizevi etki yaratmaktadır. Kil saçlardaki sebumu emerek kepek oluşmunun önüne geçmektedir. 

SAÇ DÖKÜLMESİNİN ÖNÜNE GEÇER 

Kil saç köklerini besleyerek dipten uca kadar güçlendirir. Bu sayede saç dökülmesinin de önüne geçer.

YAĞ DENGESİNİN KORUNMASINA YARDIMCI OLUR 

Yanlış bakım sonucu ya da kullanılan kimyasal şampuanlar nedeniyle saç köklerinde oluşan kuruluğu kail maskesi sayesinde kolayca giderebilirsiniz. Kil, saçları nemlendirerek yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur.

KİL İLE YAPILAN SAÇ MASKESİ TARİFİ

MALZEMELER

1 su bardağı elma sirkesi
2 yemek kaşığı bentonit kil
Yarım su bardağı su

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri bir kasenin içerisinde homojen kıvam alana kadar karıştırın. Daha sonra yeni yıkanmış saçlarınızın diplerin ucuna kadar maskeyi uygulayıp 5 dakika kadar bekletin. Ardından saçınızı yıkayabilirsiniz.

 

Yorumlar