Nar kabuğunun saça faydaları daha hızlı uzaması için...

Nar kabuğunun saça faydaları neler? Nasıl uygulanır? İşte saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlayan nar kabuğunun faydaları!

Nar kabuğunun saça faydaları daha hızlı uzaması için...

Nar içerisinde bol miktarda C vitamini barındıran bir meyvedir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesinden tutun da kanser hücrelerini yok etmesine kadar pek çok soruna deva olan bu meyvenin cilde ve saça olan faydalarını duymuş muydunuz? Narın kabuğunu çöpe atıyorsanız sakın atmayın! Uzmanlar nar kabuğunun saça inanılmaz faydalı olduğunu söylüyor. Peki narın saça faydaları neler? Nar kabuğu nasıl uygulanmalıdır? Neredeyse her derde deva olan narın saça olan faydalarına gelin beraber bakalım! 

 SAÇA FAYDA SAĞLAYAN BİR MEYVEDİR 

Yeryüzünde en şifalı meyveler arasında yer alan nar içerisindeki vitaminler ve mineraller sayesinde kanser hücrelerinin çoğalmasını önlemektedir. İçerisinde  B5, B6, C ve E, C, B1 ve B2 vitaminlerini barındıran nar, bu vitaminler sayesinde cilde ve saça oldukça fayda sağlayan bir meyvedir. Nar aynı zamanda C vitamini bakımından da oldukça zengin bir meyvedir. 

SAÇ DERİSİNDE OLUŞAN SİVİLCELERİ KISA SÜREDE GEÇİRMEKTEDİR 

Nar aynı zamanda cilt kanserine sebep olacak nedenleri de ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle güneş kremlerinin içerisinde de nar özü bulunmaktadır. Nar aynı zamanda saç derisinde oluşan sivilceleleri kısa sürede geçirdiğidir. Sivilce olan bölgelerinize nar maskesi yapabilirsiniz.

SAÇLARIN HIZLI UZAMASINA OLANAK SAĞLAR 

Nar meyvesi en güçlü nemlendiriciler arasında yer almaktadır. Saçları kökten uca kadar nemlendirerek, kuru ve cansız görünümünü ortadan kaldırmaktadır. Özellikle aşırı ısılı işlem sonrasında hasar gören saçların kurtarıcısı olan nar, içerisinde bulunan punicic sayesinde saçların hızlıca uzamasına olanak sağlar.

CİLDİN KOLOJEN YAPISINI DESTEKLEMEKTEDİR 

Nar özellikle cildin kolojen yapısını da desteklemektedir. Bu nedenle cilt sağlıklı ve parlak görünmektedir. Siz de cildiniz ve saçlarınız için bakım yaparken hem nardan hem de nar kabuğundan faydalanabilirsiniz.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURAN NAR MASKESİ TARİFİ

MALZEMELER

1 bardak nar tanesi
2 bardak ılık su
1 poşet yaş maya
1 tatlı kaşığı toz acı biber
1 yemek kaşığı bal
1 tatlı kaşığı hintyağı

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm malzemeleri bir kavanozun içerisine koyarak ağzını sıkıca kapatın. Daha sonra mayalanması için bir kenara bırakın. Hazır hale gelen karışımı sprey şişeye koyarak haftada 2 kez saç diplerinize 10 kere sıkın. Bone ile saçlarınızı kapattıktan sonra 45 dakika bekletin. Son olarak saçınızı yıkayabilirsiniz.

 

Yorumlar