Soğan kabuğu ile saç nasıl açılır bu doğal yönteme hayran olacaksınız

Soğan kabuğu ile saç boyanır mı? Soğan kabuğu ile saç boyama nasıl yapılır? Bu doğal yönteme bayılacaksınız.

Soğan kabuğu ile saç nasıl açılır bu doğal yönteme hayran olacaksınız

Gerek saçlarımız beyazladığında gerekse renginden sıkılıp değiştirmek istediğimizda ya kuaföre koşuyoruz ya da kendi imkanlarımızla evde saçlarımızı boyuyoruz. Ancak hepimizin aklında kimyasal boyaların verdiği zarar var. Peki doğal yöntemlerle de saçlarınızın rengini açabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yöntemlerden biri soğan kabuğu ile saç rengi açma. Bu doğal yönteme bayılacaksınız. İşte soğan kabuğu ile saç boyama tarifi...

GÖZ ALICI SAÇLARA HAZIR OLUN

Saçlarınızı doğal bir yöntemle açmak ve aynı zamanda uzatmak istiyorsanız soğan kabuğu kürünü denemelisiniz. Saçlarınızı boyattınız ve istediğiniz rengi tutmadı. Hemen telaşa kapılıp sıkıntıya düşmeyin ve tekrar boyatmaya kalkışmayın. Beyaz soğanı saçlarınıza uygulayarak saç renginizde ufak oynamalar yapabilir saçlarınızın rengini daha göz alıcı yapabilirsiniz.

SOĞAN KABUĞU İLE SAÇ AÇMA TARİFİ

Kuru soğan ( beyaz olmalı 1 kilo )
Su ( 1 litre )
Hazırlanışı: Tencereye 1 litre suyu koyun ve üzerine soğan kabuklarını tek tek ayırıp tencereye ilave edin. Kaynayana kadar ocakta tutun ve ılıyana kadar soğan kabuklarını tencerede demlendirin. Demlenme işlemi bittikten sonra soğan suyunu bir süzgeç yardımcı ile ayrı bir yere aktarın ve oradan da püskürtmeli bir şişeye boşaltın.

Saçlarınıza güneşli günlerde tarayarak her saç teline işlemesini sağlayın. Güneş gören bir yerde 1 saat kadar kalıp saçlarınızın kurumasını bekleyin. Zamanla saç renginiz harika bir şekilde açılacaktır. Soğan suyu aynı zamanda saçlarınızın uzamasını da sağlar.

DOĞAL RÖFLELER YAPIN

Soğan kabukları ( 3 – 4 soğanın kabuğu yeterli )
Su ( yarım litre )
Demlenmiş çay ( 3 yemek kaşığı )
Hazırlanışı: Öncelikle belirtelim ki bu işlem bir kerede saçlarınıza etki etmez en az iki ay uygulamak gerekir ve her defasında taze şekilde hazırlayarak kullanmalısınız. Soğan kabuklarını tencereye ilave edip üzerine suyu ekleyin ve kaynatın. kaynadıktan sonra karışıma demlenmiş çayı koyun ve ılıyana kadar bekletin. Ilıdıktan sonra karışımı süzüp püskürtmeli bir şişe veya bir kavanoza koyun. Banyoda iken son durulama suyu olarak bu soğan suyunu kullanın.

2 ay süresince her banyodan sonra bu yöntemi uyguladığınızda saçlarınız süre sonunda doğal bir şekilde röfleli duracaktır. Soğan suyunun aynı zamanda saçı beslediğini ve uzatma özelliği olduğunu da unutmayın.

Yorumlar