Yaşlı gösteren saç hataları neler sürekli düz kestirip koyu renk boyuyorsanız...

Hatalı saç kesimleri zaman zaman kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir! Ancak siz bu hatalara düşmek istemiyorsanız bu önerilere göz atabilirsiniz!

Yaşlı gösteren saç hataları neler sürekli düz kestirip koyu renk boyuyorsanız...

Biz kadınlar her ne kadar bakıma çok fazla özen gösterip en iyisini araştırsak bile zaman zaman araştırmalar bazen bizi yanlış yönlendirebilir. Özellikle dış görünüşte oldukça etikili olan saçlar bakımlarında ve kesim şekillerinde yapılan hatalar sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Bu hatalara düşmek istemiyorsanız elmaelma.com olarak hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz!

KOYU RENK SAÇ HER ZAMAN GENÇ GÖSTERMEZ!

Her ne kadar koyu renk saçın veya saçı koyu renge boyatma fikri kişiyi olduğundan daha genç göstermesiyle bilinse de her zaman bu fikir doğruluk payı barındırmaz. Kişinin saçlarını tamamen koyu renk yapması demek yüzde bulunan kırışıklıkları ve cilt bozukluklarını ortaya çıkarmasına neden olacaktır. Bu noktaları göz önünde bulundurup saçınızı koyu renge boyatın veya boyatmayın!

DÜZ KESİMLER BU YÜZ HATLARINA GÖRE DEĞİL!

Yüz hatları kemikli ve belirgin olan kişilerde absürt durmadığını hatta genç gösterdiğini iddia edilen bir diğer öneri de düz kesimlerdir. Düz kesim yüz hatları kare ve belirgin olan kişlerin yüz hatlarını daha fazla ön plana çıkarmasına neden olacaktır. Bunun yerine hafif katlı kesimleri tercih etmek yüzünüzün daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır.

SAÇ BAKIMSIZ OLMAZ!

İster katlı ister koyu renkten uzak durun tüm bu maddelerin temelini oluşturan en önemli madde bakım olacaktır. Saçınıza yeterli bakımı yapmadığınız taktirde saçınızın şekli ve rengi kendini göstermeyecektir. Bu yüzden saçınıza mutlaka bakım yapmanız gerekmektedir.

SAÇINIZA MUTLAKA HACİM KAZANDIRIN!

Sönük saçlar hem bakımsız hem de yağlı bir görünüme  neden olacaktır. İşte bu yüzden saçlarınıza hafif bir hacim şekillendirmesi yapabilirsiniz. Ancak bunu yaparken kimyasal yöntemlerle değil daha doğal yöntemleri tercih ederek yapmaya özen gösterin!

SAÇ UÇLARINDAKİ KIRIKLARI İHMAL ETMEYİN!

Saç uçlarındaki kırıklarınızı aldırmayı ihmal etmeyin! Saç bakımlarınıza göre 3 ayda bir veya 5 ayda bir saç uçlarınızdaki kırıklar için kesim işlemi mutlaka yaptırın! Saçlarınız sürekli olarak yenilenmeli ve fark edilen kırıkları aldırmak için kuföre gidilmesi gerekiyor. 

Yorumlar