Yulafın faydaları nelerdir sağlıklı saçlar için birebir!

Yulafın faydaları nelerdir? Yulafın saça, cilde ve vücuda olan faydalarına inanamayacaksınız! İşte yulafın bilimeyen faydaları!

Yulafın faydaları nelerdir sağlıklı saçlar için birebir!
-A A+

Yulafın sağlık açısından faydalarını bilmeyen yoktur. Sağlık için bu kadar faydalı olan yulafın cildimize, saçımıza ve vücudumuza ne kadar faydalı olduğunu duymuş muydunuz? İçeriğindeki lifler nedeniyle bir çok konuda mucize yaratan bu besinin faydaları saymakla bitmiyor. Saç derisini yenilemekten tutun da sivilceleri yok etmesine kadar birçok sağlık sorununa deva olan bu besinin faydalarını sizler için hazırladık! İşte yulafın saça, cilde ve vücuda olan faydaları! 

UZUN SÜRE TOK TUTAR 

Yulaf içeriğinde barındırdığı lifler nedeniyle kilo vermek için yardımcı olan enfes bir besindir. Uzun süre boyunca tok kalmanızı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra metabolizmanızında hızlandırmaktadır. 

KURU CİLTLERE İYİ GELİYOR 

Uzmanlar yulafın cilt için oldukça faydalı bir besin olduğu konusuna dikkat çekiyor. Eğer cildiniz kuruysa ya da tahriş olmaya meyilli bir cildiniz varsa bunun için yulaf kullanabilirsiniz. Banyo suyuna bir avuç kadar bile atsanız, size yetecek, cildinizin yatışmasını sağlayacaktır. 

SİVİLCELERİ YOK EDİYOR 

Yulaf yüzde bulunan sivilceler de çok iyi gelmektedir. Yüzünüzde sivilce varsa eğer yulaf maskesi uygulayarak bu sorununuzdan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Yulaf aynı zamanda cildi nemlendirmektedir. Bu nedenle cilt rengini de desteklemektedir. 

SAÇ DERİSİNİ YENİLİYOR 

Yulafın cilde ve saça faydalı olduğunu daha öncede söylemiştik. Yulafın saça olan faydası özellikle kuru saçlarda görülmektedir. Ayda 1 kere saç derinize yulaf uygulayarak kuru saç derinizi yenileyebilirsiniz.

CİLDİNİZİ ÖLÜ DERİLERDEN ARINDIRIN 

Yulafı peeling yapmak için kullanabilirsiniz. Yulafla cildinize peeling yaptığınızda cildiniz bütün ölü hücrelerden arınacak ve yenilenecektir. 

KEPEĞE KARŞI ETKİLİ YULAF MASKESİ

Kepek problemi yaşıyorsanız, yulafı birkaç malzemeyle karıştırarak etkili bir maske haline getirebilirsiniz. Kepeğe iyi gelecek yulaf maskesi, Yulafı ezin, 2 bardak sıcak su, 1 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı limon suyu ile karıştırıp ıslak saça uygulayın. 5 dakika bekletip durulayın.