Selülit fırçalamak nasıl yapılır aşağıdan yukarıya doğru tarayın!

Selülit fırçalamak nasıl yapılır? Selülit fırçalamak nasıl yapılır? Kadınların kabusu olan selülitlerden bu yöntemle kurtulmaya ne dersiniz?

Selülit fırçalamak nasıl yapılır aşağıdan yukarıya doğru tarayın!

Kadınların en büyük kabuslarından biri de selülit ve çatlaklardır. Kan dolaşımının zayıflamasıyla ortaya çıkan selülitler ve bunun yanı sıra kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıkan çatlaklar oldukça kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Peki bu sorunu nasıl ortadan kaldırabiliriz? Kuru fırçalama yöntemini hiç duydunuz mu? Selülitlerinizden fırçalama yöntemi ile kurtulmanız mümkün. Peki nasıl? İşte selülit ve çatlaklara karşı kuru vücut fırçalama hakkında bilmeniz gerekenler...

KURU FIRÇALAMA İLE SELÜLİT OLUŞUMUNUN ÖNÜNE GEÇİN! 

Kuru fırçalama yöntemi kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu özelliği ile selülit oluşumunu engellemekte olan selülit görünümünün de azalmasına yardımcı olmaktadır.  Kuru fırçalamada en iyi sonucu elde etmek istiyorsanız, kaktüs ya da Japon palmiyesinden yapılmış doğal lifler kullanmalı ve fırçanın saplarının uzun olanlarını tercih etmelisiniz.

KURU FIRÇALAMA NASIL YAPILIR? 

Duşa girmeden önce yumuşak kılları olan bir fırça ile sırtınızı elinizin ulaşabildiği yere kadar fırçalayın. Fırçalama işlemini sırtınızdan, kollarınıza, karnınıza, bacaklarınıza ve kalçanıza doğru ilerletin. Fırçalama işlemini yaparken lenf sistemin uyarmak ve harekete geçirmek için aşağı yukarı doğru fırçalayın. Bütün bu işlemler en fazla 5 dakika kadar sürmeli ve ardından duşa girmelisiniz.Duş aldıktan sonra çıkmadan beş saniye kadar soğuk su ile tüm vücudunuzu ıslatın. Sıcaklık değişimleri kılcal damarları harekete geçirerek kan dolaşımını hızlandırır. Bir ay boyunca düzenli olarak yaptığınız taktirde gözle görülür sonuca ulaşacaksınız. 

Yorumlar