Vazelinin faydaları neler deri ceketi parlatıyor!

Vazelinin faydaları neler? Vazelin cilde sürülür mü? Vazelinin hiç bilmediğiniz faydalarının neler olduğunu sizler için araştırdık.

Vazelinin faydaları neler deri ceketi parlatıyor!

Bundan yıllar önce Amerikalı bir kimyager tarafından keşfedilen vazelinin birçok farklı kullanım alanı oldğunu biliyor muydunuz? Cildi nemlendirmesinden tutun da cilt kararmalarına kadar pek çok farklı konuda tedavi edici özelliği olan vazelinin bilinmeyen faydalarının neler olduğunu sizler için araştırdık. Peki vazelinin faydaları neler? Vazelinin cilde faydaları neler? İşte tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. 

Çok güçlü bir nemlendiricidir

Vazelin cilt için oldukça güçlü bir nemlendiricidir. Ciltte oluşan kurluğun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bu özelliği ile kırışıklıklarında önlenmesini sağlar. Özellikle gözaltında oluşan kırışıklıkları önleme konusunda oldukça faydalı olduğu tespit edilmiştir. 

Topuktaki çatlakların tedavisinde kullanılır 

Özellikle masabaşı çalışanlarının dirsek ve diz kararmalarını engeller. Cildin daha parlak görünmesini sağlar. Aynı şekilde topuklardaki çatlakların tedavisinde kullanılmasıyla bilinir.

Kaş ve kirpikler için oldukça faydalıdır 

Vazelin aynı zamanda kaş ve kirpikler içinde oldukça faydalıdır. Düzenli olarak sürüldüğü zaman kaşların gürleşmesini dökülmesini önlemektedir. Yatmadan önce sürülmesi halinde dökülen kaşların ise yeniden çıkmasını sağlayabilir.

Deri ceketinizin üzerine sürerseniz... 

Vücudumuza olan faydalarının yanı sıra deri ceketler üzerine süreceğiniz vazelin sayesinde daha parlak ve yeni gibi görünen deri ceketlere ve kıyafetlere sahip olabilirsiniz.

 

Yorumlar