Yüzden kilo vermek mümkün mü nefes egzersizleriyle inceltebilirsiniz!

Yüzden kilo vermek mümkün mü? Vücuttan kilo vermek spor ya da diyetle elde edilebilecek bir sonuç. Peki yüzden kilo nasıl verilir? İşte yapmanız gerekenler!

Yüzden kilo vermek mümkün mü  nefes egzersizleriyle inceltebilirsiniz!

Vücuttan kilo vermek spor ya da diyetle elde edilebilecek bir sonuç. Peki yüzden kilo nasıl verilir? Birçok insan vücudunun kilosundan memnun fakat yüzündeki kilolarından şikayetçi. Bazı önerilerle yüzünüzü inceltebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız! Yüzünüzden de kilo verebilirsiniz! İşte yapmanız gerekenler! 

Yüz egzersizleri ile yüzünüzü inceltin 

Yüz egzersizlerine başlamadan önce yüz kaslarınızı ısıtmanız gerekir. Vücudunuzu mutlaka dik olmak şartı ile ayakta ya da otururken “I”, “O”, “E” ve “A” harflerini ağzınızı iyice açarak söylemeye çalışın. Yüzünüzün ısındığını hissedene kadar bu çalışmaya devam edin.

Doğru nefes almaya özen gösterin 

Üç kere burnunuzdan nefes alarak, ağzınızdan verin. Derin derin nefes alırken yanaklarınızı iyice şişirip kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırın. Bu yanak kaslarınızın çalışmasına neden olacak. Bu egzersizi 30 tekrardan oluşan 3 set kadar tekrarlayın.

Nefes egzersizine devam 

Bu sefer az önce yaptığınız uygulamanın tam tersini yapıyor gibi düşünün. Yani yanaklarınızı içeri çekin. Dudaklarınız ile japon balıklarına benzemeye çalışın. 30 

Yorumlar