Yüze kese yapmanın faydaları neler cilt problemlerine bire bir!

Cildi ölü hücrelerden arındırmanın en etkili yolu yüze kese yapmaktır. Haftada bir kere yüzünüze kese yapmanın faydalarını sizin için sıraladık!

Yüze kese yapmanın faydaları neler cilt problemlerine bire bir!

Yüzdeki ölü derileri ve cilt altına yerleşmiş makyaj kalıntılarına anında çözüm olan yöntemlerden biri de yüze kese yapmaktan geçiyor. Kese denince akla her ne kadar can yakan sert bir uygulama gelsede dikkat etmeniz hususlardan biri de yüzünüze yaptığınız keseler ince ve yüze uygun olmasına özen göstermelisiniz. Yüze uyguladığınız kese sadece ölü derilerden kurtarmakla kalmıyor aynı zamanda cilt problemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Elmaelma.com olarak yüze kese yapmanın faydalarını bir araya getirdik! İşte haftada bir de olsa yüze kese yapmanıza neden olacak o faydalar... 

Ge.mişten günümüze kadar cildimize uyguladığımız kese sadece ölü derilerden arındırıyormuş gibi dursada vücuda birden fazla olumlu etkisi bulunmaktadır. Sıcak su ile vücudu yumuşattıktan sonra vücuda kese yapılması vücudun kan dolaşımını kolaylaştırarak rahatlamaya yardımcı olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre cilde haftada 1 kere kese yapmak ciltteki gözenekleri açarak içerisinde biriken kirleri ve ölü deriyi vücuttan kolaylıkla atmaya yardımcı olmaktadır. Neredeyse toplumsal bir sorun haline gelen sivilce sorunlarında tıkanmış siyah noktaları derinlemesine temizleyerek sivilce oluşumunu ortadan kaldırıyor. 

YÜZE KESE YAPMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Düzenli bir şekilde yapılan kese uygulaması, akne oluşumunu ortadan kaldırarak ciltteki fazla yağın dengelenmesini sağlar. Dengelenen yağla beraber sivilcelerin de çıkma oranını azaltır. 

Masaj yaparak cildinize kese uyguladığınızda kan dolaşımı da hızlanarak hücrelerinde çoğalıp yenilenmesine yardımcı oluyor.

Selülit giderici etkisi de bulunan kese uygulaması, gözeneklerin açılmasını sağlayarak vücudunuz rahat bir nefes alacaktır.

Ölü derileri ortadan kaldıran kese her zaman taze, canlı ve parlak görünmesine olanak sağlar. 

Yorumlar