Gül yağının cilde faydaları hücreleri yeniliyor!

Gül yağının cilde faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? Kozmetik ürünlerin içerisine de eklenen gül yağının cilde olan faydalarına inanamayacaksınız!

Gül yağının cilde faydaları hücreleri yeniliyor!

Cilt sağlığına önem veren kadınlar buraya! Cildinizi güzelleştirmek ve ışıl ışıl olmasını sağlamak için harika bir önerimiz var. Son yıllarda gittikçe popülerlik kazanan kozmetik ürünlerinin de içerisine eklenmeye başlayan gül yağından bahsediyoruz. Ciltteki pek çok soruna deva olan, cilt lekelerinden tutun da egzamaya kadar birçok soruna iyi gelen gül yağı cilt için adeta mucizevi etki yaratıyor. Peki gül yağının cilde faydaları neler? diyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. 

CİLT HASTALIKLARININ TEDAVİSİNDE KULLANILMAKTADIR 

Anavatanı Isparta olan gül, hepinizinde bildiği gibi hem güzellik alanında hem de parfümlerde oldukça fazla kullanılmaktadır. Gülün yapraklarından elde edilen öze gül yağı denilmektedir. Gül yağı özellikle cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Gül yağının birçok rahatsızlığa iyi geldiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. 

CİLT DAHA CANLI VE GENÇ GÖRÜNMEKTEDİR 

Gül yağının birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalarından bir tanesi gül yağı içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildin gün içerisinde hapsettiği kiri arındırmaktadır. Kirden arınan cilt, daha canlı ve genç görünmektedir. 

HÜCRELERİ YENİLEMEKETEDİR 

Gül yağını aynı zamanda makyaj temizleyici olarakta kullanabilirsiniz. Gül yağı içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde hücrelerin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlamaktadır. 

EGZAMA TEDAVİSİ İÇİN BİREBİR!

Gül yağı aynı zamanda ciltteki alerjik sorunlarında giderilmesine yardımcı olmaktadır. Egzama ve açık yaralarda tedavi edici rolü olan gül yağı cildin adeta kurtarıcısıdır. 

CİLT LEKELERİNİ YOK ETMEKTEDİR 

Gül yağı aynı zamanda hamilelik döneminde ortaya çıkan, neredeyse kadınların kabusu haline dönüşen cilt lekelerini de tedavi etmektedir. 

GÜL YAĞI NASIL KULLANILIR?

Gül yağını cildinize uygulamak istiyorsanız mutlaka su ile karıştırmalısınız. Vazelinin içerisine 7-8 damla gül yağı ekleyerek ellerinize ve yüzünüze uyguladığınızda nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar