Güzellik uykusu nedir? Güzellik uykusu hangi saatler arasında olmalıdır?

Dinlenmenin ve yenilenmenin en temel şartı uykudur. Güzellik uykusu yapılan araştırmalara göre görünüşte güzelleştirici etkileri olduğu belirtilmiştir.

Güzellik uykusu nedir? Güzellik uykusu hangi saatler arasında olmalıdır?
-A A+

Güzellik için çok çeşitli yöntemlere başvuruyoruz. Size bir güzellik yöntemi daha! Uykunun görünümü güzelleştirdiğini söylüyoruz. Yapılan araştırmalara göre düzenli ve kesintisiz uykunun görünüşü etkilediğini ve cilt üzerinde olumlu etkileri olduğu gözlenmiştir. 

Güzelik uykusunun saati kaç ve kaç arasındadır?

Yapılan araştırmalara göre büyüme hormonunun cildin yenilenmesinde ve nemlenmesinde oldukça etkili olduğu tespit edilmiştir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmede de etkili olan uykunun ilk 3.5 saatinin ''güzellik uykusu'' olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle yapılan araştırmalar sonucunda büyüme hormonunun en yüksek olduğu saatler 22.00 ve 03.00 saatleri arasında olduğu tespit edilmiştir. Düzensiz ve bölünmüş uyku vücuttaki kritik yenilenme sürecini etkilemektedir. 

güzellik uykusu

Cildi yeniliyor!

Bir insan ortalama olarak günde 7-8 saatini uykuda geçirmelidir. Fakat bu uykunun düzenli, kaliteli ve kesintisiz olması gerekmektedir. Fakat final haftası, ya da küçük bebekleri olanlar, misafirin gelmesi vs gibi durumlar olduğunda bu uyku saatlerini tamamlayamamış durumdaysanız gün içerisinde bu süreci tamamlamanız gerekmektedir. Aksi taktirde bu durum yine aynı şekilde bu sefer görünüşünüzü olumsuz yönde etkiler ve 30 veya 40 yaşındaymışsınız gibi görünmenize neden olmaktadır.

Bu içeriğe yorum yapın
0 Yorum