Kabızlık için doğal tedavi yöntemleri kısa süre içinde kurtulacaksınız!

Kabızlık nedir? Neden olur? Doğal tedavi yöntemleri neler? İşte günlük yaşamı olumsuz etkileyen kişinin yaşam kalitesini düşüren kabızlığı geçirmenin yolları!

Kabızlık için doğal tedavi yöntemleri kısa süre içinde kurtulacaksınız!

Birçok insanın yaşadığı ortak bir problem olan kabızlık sorunu, kişinin yaşam kalitesinin düşmesine ve günlük hayatta sıkıntı yaşamasına neden olan bir rahatsızlıktır. Bağırsakların yavaşlaması ile ortaya çıkan bu rahatsızlığa neden olan faktörlerin ne olduğunu biliyor musunuz? Kabızlık neden olur? Doğal tedavi yöntemleri nelerdir? İşte kabızlık hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik!

CİDDİ SAĞLIK SORUNLARINA YOL AÇIYOR 

Kabızlığın bilimdeki adı konstipasyondur. Kabızlık bazı nedenlerden dolayı bağırsakların yavaş çalışmasından kaynaklanmaktadır. Kabızlık yemek bozukluğu ve bazı beslenme alışkanlıklarını tetiklemektedir. Kabızlık kişinin günlük yaşantısını sıkıntıya sokan ve uzun bir süre yaşandığı zaman ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiren bir rahatsızlıktır. Kabızlığa genellikle muz, pirinç lapası, makarna ev fast food yiyecekleri neden olur. 

Kabızlığa neden olan faktörler;  katı gıdalarda yüksek oranda bulunan yağ ve karbonhidrat, çok fazla inek sütü ve inek sütünden yapılan ürünler tüketmek, hormonal dengesizlik, dışkılama kısmındaki kaslarda yaşanan rahatsızlıklar, gelen tuvaleti sürekli erteleme gibi durumlar kabızlığa yol açar.

TUVALET ESNASINDA MAKATTA ZORLANMA VE AĞRI YAŞIYORSANIZ...

Bütün bunların yanı sıra kabızlığa neden olan pek çok belirti de bulunmaktadır. Bunlar da; tuvalet geldiği hale dışkılamamanın yapılamaması, tuvalet esnasında makatta zorlanma ve ağrı, sık sık kasılma yaşanmasına rağmen çok az miktarda yapılması

GELEN TUVALETİNİZİ ERTELEMEDEN YAPIN 

Kabızlığın pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Gün içerisinde su tiketimini arttırarak kabızlık probleminden kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra kafein içeren içecekleri de azaltmalı, gelen tuvaletinizi ertelemeden yapmalısınız. Süt ve süt ürünlerinin fazla tüketilmesi de kabızlığa yol açan faktörlerdendir. 

İŞTE KABIZLIĞA İYİ GELEN DOĞAL YÖNTEMLER

PORTAKAL KÜRÜ

15 portakal yaprağını iyice kaynatınız. Süzdükten sonra bir gün boyunca dillenmesi için buzdolabına koyunuz. Her sabah yemek yemeden bir bardak tüketiniz. Kabızlık rahatsızlığı bitene kadar bu karışımı tüketebilirsiniz.

PIRASA VE ZEYTİNYAĞI KÜRÜ

3 adet pırasayı kesiniz 4 su bardağı su ile kaynatınız. Ardından yarım çay bardağı zeytinyağı koyup 5 dakika daha pişirip tüketebilirsiniz. Kabızlık probleminizin kısa bir süre sonra yok olduğunu fark edeceksiniz. 

Yorumlar