Seksten zevk alamama nedenleri neler eğer ki acı çekiyorsanız...

Her ne kadar libidoyu arttıran besinler yöntemler diye sıralasak da sonuç olarak seksten bir türlü zevk alamıyorsanız nedeni bunlar olabilir!

Seksten zevk alamama nedenleri neler eğer ki acı çekiyorsanız...

Libidoyu arttırma yöntemleri, yiyecekleri derken sonuç olarak partnerinizle seksten zevk alamıyorsanız nedeni bir çok şey olabilir. ilişki sırasında kendinizi çok sıkıyorsanız kendiniz taş gibi hissederek beyninizi olumsuz düşünceler göndererek yaşadığınız ilişkiden zevk alamamanıza neden olabilirsiniz! Ancak sadece bununla kalmayan nedenleri ''zevk alamıyorum'' diyenler için bazı sıralamalarda bulunduk!

CİNSEL UYARILMANIZ DÜŞÜK OLABİLİR!

Cinsel ilişkiden zevk alamamanın nedenlerinde biri de bedeninizin yeteri kadar uyarılmaması olabilir. Sert, romantik olmak üzere cinsel ilişkideki tercihlerinize bağlı olarak partneriniz tarafından yeteri kadar uyarılamıyor olabilirsiniz. İşte bu yüzden yapmanız gereken şeylerden biri de tercihlerinizi doğrulamak ve partnerinizle paylaşmaktan geçiyor.

FİZİKSEL VE DUYGUSAL İHTİYAÇLAR

Bazı kadınlar sekse sadece ilişkiye girmekten ibaret duygusal bağlara muhtaçtır. Eğerki duygular tatmin olmazsa seksten zevk almak olanaksızlaşır. Partneriyle tensel bir bağ kurar ve cinsel ilişki anında istedikleri zevke ulaşabilirler. Ancak yeterli bağ kurulamazsa bu durum tam tersine döner.

ÇEVRESEL FAKTÖR!

Amerikalı seks uzmanı Sam Janus, bu konudaki fikirlerini şöyle dile getiriyor: "Bu gibi durumlarda fiziksel ve duygusal etkenleri birbirinden ayırmak son derece güçtür. Şöyle bir  örnek düşünebiliriz; genç bir kadin asla orgazm olamıyor, çünkü ona seksin çok ayıp olduğu  fikri aşılanmış. Ailesi ve yakın çevresinden, cici kızların cinsellikten zevk almaması gerektiğini öğrenmiş. Aslında yaşadıkları manevi, duygusal etkenler, ama etkenlerin yarattığı sonuçlar tamamen fiziksel. Kadın fiziksel olarak tatmin olmadıkça, duygusal yönden daha büyük çıkmazlara giriyor. Sinirleniyor, kendini kandırılmış hissediyor, bir türlü rahatlayamadığı için seksten zevk alması imkansızlaşıyor. Böylece içinden çıkılması neredeyse imkansız olan bir kısırdöngünün içine giriyor."  Yine Janus'a göre cinsellikten zevk duymayan kadınları ezen bir duygu daha var, o da utanç! Pekçoklarının yatakta zevkten zevke daldıklarını bilen kadınlar, "İnsanlar benim cinsellikten hoşlanmadığımı bilseler hakkımda ne düşünürler" diye bir kaygıya kapılıyor. 

Yorumlar