Ameliyatsız yüz germede yeni dönem

Hüseyin Tırman

Yüzdeki elastikiyet kaybı ve yaşlanma ile ortaya çıkan sarkmalarda ameliyatlara mahkumiyet her geçen gün azalıyor.

Bu alanda çok hızlı ve başarılı yeni cihazlar piyasaya çıkıyor. Bu cihazlar, daha genç görünmek isteyen hastalara yeni imkanlar sunuyor.

Biz bunlara kısaca ameliyatsız uygulamalar diyoruz. Ameliyatsız uygulamalar, anestezi ve uzun iyileşme dönemlerine gerek bırakmıyor. Günlük hayatı da aksatmadığı için özellikle son dönemlerde daha çok tercih ediliyor. .

Sizlere daha önce fraksiyonel lazerlerlerden ve ultherapy gibi mucize aletlerden bahsetmiştim. Şimdi ise bambaşka bir cihasdan bahsedeceğim. Bahsedeceğim cihazın ismi "Altın Frekans."

"Altın Frekans" ile ameliyatsız uygulamalar çok daha iddialı hale geliyor.

Peki Altın Frekans uygulaması  cilde nasıl uygulanıyor?

Hemen kısaca anlatayım.

Tedavi öncesi özel başlıklarla uygulama yapılacak alandaki epidermis kalınlığı ölçülüyor. Böylelikle enerji gönderilecek, tedavi edilecek alanın derinliği 1 mm hassasiyet ile tespit ediliyor. Bu kalınlık için ayarlanan başlıklarla yüze 30 ila 50 bin arasında derinlemesine enerji hatları oluşturacak radyofrekans dalgaları cilde gönderiliyor.

Uygulama öncesi yapılan anestezik kremlerle 20-30 dakikalık bir ön hazırlık sonrası tüm yüz yaklaşık 45 dakikada işlemden geçiriliyor.

Uygulama sonrası yapılacak özel çalışma ile ile birkaç saat süren bir kızarıklık dışında hasta günlük hayatına devam edebiliyor. Uygulama cildi hazır olmayan hastalarda istenen sonuçları veremeyeceği ve uzun iyileşme süresine ihtiyaç duyacağı için tercih edilmiyor. Gerekli durumlarda aylık periyotlarla 3 kez , normalde de 4-6 ay ara ile kullanılabiliyor.

Özellikle elastikiyet kaybı olan hastalarda başarılı sonuçlar verdiği gibi, leke ve akne izleri gibi sorunlarda da tercih edilecek bir yöntem olarak kullanılıyor.

 

drhuseyintirman.com

facebook.com/drhuseyinn

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar