Gençlerin estetik yaptırmasının en önemli sebebi sosyal medya!

Her şeyde olduğu gibi estetik dünyasının da modası var. 2019’un sonlarına yaklaştığımız şu günlerde bu yılın estetik trendi neydi? Bu yılın modası doğallık.

Hüseyin Tırman

Özellikle abartılı boyutta estetik tercih edilmiyor. En çok istenen ince, çekici
ve doğal bir görünüm. Özellikle bu yılın en moda uygulamaları ENDOLİFT LAZER AĞI, SİMON MEZO ve tabi ki SİMON DOLGU.

Kadınların özellikle benzemek istediği isimler var mı?

Önceden bazı dudaklar çok istenirdi. Sanırım gittikçe Instagram gibi mecralar nedeniyle daha çok motifle karşılaştığı için insanlar tek bir kişiyi idol olarak almıyor artık. Ancak doğal dudaklar keskin yüz hatları ve duru görünüm revaçta.
Ameliyatsız estetik oldukça tercih edilen bir alternatif oldu.

Biraz uygulamalarınızdan bahseder misiniz?

Ameliyatlar cildin fazla olan kısmının kesilip cildin küçültülmesini ve sıkı hatlara ulaşmak için yapılıyordu. Ameliyata gerek duymadan ULTHERAPY, ENDOLİFT LAZER AĞI, ICON ve PİCOSİL lazerler gibi cildi ısıtıp küçültebilen acısız ve istirahat gerektirmeyen uygulamalar hastalarımız tarafından daha çok tercih edilir oldu. Bunun yanı sıra yüzümüzdeki desteğe ihtiyaç duyan bölgeleri SİMON DOLGU ve DOLGU gibi uygulamalarla destekleyip arzu edilen sağlıklı ve dinç görünüme hastalarımızı kavuşturabiliyoruz.

Doğru uygulamaya nasıl karar verilmeli?

Doğru uygulamaya öncelikle yüzümüzde hangi bölgenin desteğe ihtiyacı var hangi bölge gevşemiş ve sarkmış bunları tespit ederek başlıyoruz. İkincisi ise o sorun için en ideal ve en iyi sonuç verecek yöntem ya da yöntemlere karar vermektir. Burada sorumluluk biz hekimlere düşüyor.

‘Kadınlarda estetik yaşı 18’e düştü.’ haberleri çıktı siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Özellikle kilo problemleri ve hızlı kilo alıp verme sorunları gevşeme ve sarkma sorunlarını da beraberinde getiriyor. Gençler, Instagram gibi sosyal medya platformlarında karşılaştıkları profiller nedeniyle mükemmeli arar oldu. Kliniğime gelen hastaların gerçekten yapılacak olan işlemlere ihtiyacı olup olmadığını, harcanacak zaman ve paranın karşılığının olup olmayacağını çok önemser ve
hastalarım ile detaylı konuşurum. Sorun ya da sonuç yeterli değilse yapmamayı tercih ederim.

gençlerin estetik yaptırmasının en önemli sebebi sosyal medya

Sosyal medyanın bu isteklerde etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?

En önemli sebep sosyal medya. Özellikle app’ler sayesinde çirkin ya da kusurlu olan kalmadı. Bu da gerçek hayat ile profilimiz arasında bir çelişki yaratmaya başlıyor ve app’ler ile düzeltilmiş görüntümüzü aramaya başladık. Böyle giderse yakında gerçek görüntümüz ile dışarı çıkmaktan utanan bir grupla karşılaşıp onun psikolojik ve sosyolojik sorunlarını da estetik gibi tedavi gündemimize alacağız.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Hüseyin Tırman'ın YouTube sayfasına abone olmayı unutmayın!

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar