Bu pazar kadınlara özel

Bornova Belediye Meclisi, Pazar Yeri Yönetmeliği'nde yaptığı değişiklikle, kadın üreticilere özel pazarlar kurulmasına imkan sundu.

Bu pazar kadınlara özel

Evlerinin ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ya da hobilerini değerlendirmeyi amaçlayan kadınlar, bu pazarlarda satış yapabilecek. Ayrıca el emeği ürünleri ucuza almak isteyenler de bu sayede bol çeşidi ekonomik fiyatlarla bulmuş olacak.

Bornova Belediye Meclisi'nin son toplantısında belediye tarafından kurulması planlanan 'Kadın Üretici Pazarları' konusu görüşüldü. Hukuk, esnaf ve kadın-erkek eşitliği komisyonlarının raporları doğrultusunda Bornova Belediyesi Pazar Yeri Yönetmeliği'nde gerekli değişikliğin yapılması oy birliği ile kabul edildi. Bu yönetmelik değişikliği ile ilçede kadın üretici pazarlarının kurulmasının da önü açılmış oldu.

Öncelikleri arasında kadınların sorunlarının çözümünün en üst sıralarda yer aldığını vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, "Kadınlarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarının çözümü için projeler üretiyoruz. Elbette burada en önemli konulardan biri de kadınlarımızın ekonomik hayata katılabilmeleri. Bu yönde bir süredir çalışmalarımız sürüyordu. Bize çeşitli kadın kuruluşlarının pazar yeri kurulması yönünde talepleri vardı. Meclisimizin yaptığı yönetmelik değişikliği ile bu mümkün olacak. İlçemizdeki pazaryerlerinde belirlenecek günlerde kadın üreticiler tezgah açacak" dedi.

Yorumlar