Yarım beyinli çocuktan sürpriz

İngiltere'de yaklaşık iki yıl önce yarım beyinli bir erkek çocuğu dünyaya geldi ve tıp dünyası çalkalandı. 'Yürüyemez' dediler, ama...

Yarım beyinli çocuktan sürpriz

article-2003008-0c8c02fa00000578-625_308x185.jpg

İngiltere'de yarım beyinli olarak dünyaya gelen ve doktorların 'emeklemesi bile zor' dediği çocuk, doktorları şaşırtarak yürümeye başladı.

Finley Rosbotham ve ikizi Ellie'nin ailesi ikiz bebekleri dünyaya geleceğini öğrendiklerinde oldukça sevindi. 4 Haziran 2009'da, 7'şer dakika arayla Finley ve Ellie adını verdikleri çocuklar dünyaya geldi.

Ancak dört ay sonra Finley'in emeklemeye çalışmaması üzerine şüphelenerek hastaneye gitti.Yapılan kontrollerde doktorlar Finley'in, beyninin yarım olduğunu açıklandığında ailesi şok geçirdi.

Doktorlar, 'emeklemesi bile zor ve vücudunun bir kısmı gelişmez' dediği Finley için kara kara düşünmeye başladılar.Bir terapist eşliğinde Finley'e özel egzersizler uygulanmaya başlandı. Bugün iki yaşına giren Finley, eğitici oyuncaklar ve ikizi Ellie'nin yardımlarıyla ilk adımlarını attı. 36 yaşındaki annesi Kell, "Finley yürümeye başladığında gözlerimize inanamadık, herkes ağlıyordu.

Yorumlar