Croque madame nasıl yapılır enfes bir tat!

Croque madame nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Kahvaltıda değişik lezzet arayanlar için şahane bir öneri olacak bu tarife bayılacaksınız.İşte hazırlanışı!

Croque madame nasıl yapılır enfes bir tat!

Croque madame nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Kahvaltıda değişik lezzet arayanlar için şahane bir öneri olacak bu tarife bayılacaksınız. İsmi Fransız olsa da en basit haliyle kızarmış ekmek üzeri sahanda yumurta. Peki bu enfes lezzetin nasıl yapıldığına gelin hep birlikte bakalım. Şimdiden afiyetler olsun. 

MALZEMELER: 

2 dilim tam buğday ekmeği, 1 tatlı kaşığı dijon hardalı, 2 dilim jambon,2 dilim eski kaşar (arzuya göre gravyer),1 adet yumurta,1 tatlı kaşığı ayçiçek yağı,1/4 çay kaşığı tuz,1/4 çay kaşığı karabiber

HAZIRLANIŞI: 

Tam buğday ekmeklerinin bir yüzlerine hardal sürün ve ekmek dilimlerinden birini alıp hardal sürdüğünüz kısmın üzerine jambonları yerleştirin. Diğer ekmek dilimini de hardallı kısmı içte kalacak şekilde jambonlu ekmeğin üzerine kapatın. Ekmeğin üzerine kaşar peyniri dilimlerini yerleştirin ve önceden ısıttığınız fırında 5 dakika kadar bekleterek peynirin erimesini sağlayın.

Üzerine yerleştireceğiniz sahanda yumurta için, bir tavanın içine ayçiçek yağı ekleyin ve ocağın altını açın. Tava iyice kızdıktan sonra yumurtayı kırın ve pişirin. Üzerine tuz ve karabiber serpiştirmeyi de unutmayın. Fırından çıkardığınız sıcacık tostun üstüne pişirdiğiniz yumurtayı koyun ve servis edin.

Yorumlar